Goniec.pl > Wiadomości > Nadchodzą groźne burze z gradem. IMGW ostrzega, prawie cała Polska w alertach
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 25.06.2023 20:46

Nadchodzą groźne burze z gradem. IMGW ostrzega, prawie cała Polska w alertach

Burza
Marek BAZAK/East News

Po dynamicznym pogodowo piątku, w weekend przyszedł czas na uspokojenie aury. Te jednak jest tylko chwilowe, gdyż na horyzoncie znów widać niebezpieczne burze. Groźne wyładowania atmosferyczne mogą gościć na naszym niebie już w poniedziałek, a także we wtorek i środę. Podpowiadamy, gdzie warto zachować szczególną ostrożność.

Początek tygodnia pod znakiem alertów IMGW

Wichury, niszczycielski grad, silne ulewy i budzące grozę burze. To wszystko nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i w nadchodzącym tygodniu znów może zdominować aurę.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej właśnie wydali prognozę alertów meteorologicznych i nie jest ona zbyt optymistyczna. Zagrzmi, i to całkiem porządnie, w większości regionów. A kiedy? To będzie atmosferycznie szalony początek tygodnia.

Afera po koncercie TVN poświęconemu Korze. "W grobie się przewraca"

Prawie cały kraj z ostrzeżeniami

Zacznijmy od poniedziałku 26 czerwca. Ten znów ma być upalny, a wysokim temperaturom towarzyszyć mają gwałtowne zjawiska.

Alerty drugiego stopnia mogą zostać wydane dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz zachodnich powiatów woj. wielkopolskiego.

Z kolei te pierwszego stopnia dla regionów takich, jak: Pomorze, Warmia i Mazury (powiaty zachodnie), Mazowsze, Wielkopolska (powiaty wschodnie), Dolny Śląsk, Śląsk, Małopolska oraz woj. kujawsko-pomorskie, łódzkie, opolskie i świętokrzyskie.

prognoza zagrożeń meteo.jpg
Źródło: IMGW

Zagrzmi także we wtorek i środę

Poniedziałkowe burze nie będą tylko jednodniowym incydentem i najprawdopodobniej powrócą w kolejnych dniach. We wtorek IMGW planuje wydać żółte alerty dla woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego.

W środę synoptycy przewidują, że również zagrzmi i to z gradem. Ostrzeżeniami pierwszego stopnia mogą zostać objęte woj. świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie i śląskie.

Źródło: IMGW

Tagi: Pogoda IMGW burza