Goniec.pl > Życie > Możesz nie płacić i mimo to, oglądać telewizję. Sposób na abonament RTV
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 11.05.2023 15:25

Możesz nie płacić i mimo to, oglądać telewizję. Sposób na abonament RTV

telewizja
Pixabay/@mohamed_hassan

Abonament RTV to opłata, którą teoretycznie powinien uiszczać każdy obywatel posiadający telewizor lub radio. Jest ona pobierana w imieniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wciąż jednak wielu Polaków unika tej opłaty. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że może ich czekać w konsekwencji kara nałożona przez kontrolera – 819 zł. Jest jednak pewien sposób na to, by oglądać telewizję, a nie musieć płacić abonamentu. Ciekawi?

Polacy unikają płacenia abonamentu. Łamią w ten sposób prawo

Wielu Polaków unika płacenia abonamentu RTV co jest jednak w kwestii prawnej niezgodne z przepisami. Może to nas narazić na dosyć wysokie kary, o których chyba nie wszyscy wiedzą. Kontrolerzy mogą nałożyć grzywnę w wysokości 819 zł. Jest jednak pewien sposób, który może sprawić, że oglądając telewizję, nie będziemy musieli opłacać składek na abonament RTV. Wszystko leży w kwestii najnowszej technologii.

Wujek 8-letniego Kamilka tłumaczy się po jego śmierci. Trudno uwierzyć, co powiedział

Wystarczy zrobić jedną rzecz, aby oglądać telewizję i nie musieć opłacać abonamentu

Opłacanie abonamentu to obowiązek, ale tylko w sytuacji posiadania odbiorników zdolnych do odbioru sygnału radiowego lub telewizyjnego. Możemy mieć więc problem, kiedy posiadamy w swoim mieszkaniu takowe odbiorniki, a nawet z nich nie korzystamy. Jest jednak pewien patent, który pozwala na legalne słuchanie radia czy oglądanie telewizji bez wcześniejszego obowiązku opłacenia abonamentu RTV. Wystarczy skorzystać z internetu. Jeśli bowiem oglądamy czy słuchamy radia przez laptopa, telefon czy komputer stacjonarny, kontrolerzy w takiej sytuacji nic nam nie mogą zrobić.

Oglądanie telewizji przez internet uchroni nas przed abonamentem. Warto jednak pamiętać kiedy

Uniknięcie abonamentu RTV poprzez oglądanie telewizji czy słuchanie radia przez internet działa tylko wtedy, kiedy nie mamy w mieszkaniu żadnego z tych odbiorników. Nie liczy się bowiem to, czy korzystamy z nich, ale sam fakt potencjalnej możliwości ich używania w tym celu. Spokojnie więc stosować internetowy patent mogą osoby, które nie posiadają u siebie odbiorników fizycznie.

Przypomnijmy, jak wyglądają obecne stawki za abonament RTV. Za posiadanie telewizora (lub radia i telewizora) opłata 27,30 zł miesięcznie, za posiadanie samego radia 8,70 zł miesięcznie.

 

źródło : Interia