Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Morderstwo w Parku Praskim: nadal nie ustalono sprawcy
Jakub Franek
Jakub Franek 24.01.2023 17:21

Morderstwo w Parku Praskim: nadal nie ustalono sprawcy

policja
Pixabay/AndrzejRembowski

Mija już pół roku od wykrycia morderstwa 47-letniej obywatelki Mołdawii, której zwłoki zostały odnalezione w Parku Praskim. Nadal nikomu nie przedstawiono zarzutów związanych z zabójstwem uduszonej kobiety, prokuratura również milczy na temat hipotezy gwałtu.

Morderstwo w Parku Praskim

Do zdarzenia doszło 7 sierpnia 2022 roku w Warszawie. Pracownik firmy sprzątającej znalazł zwłoki kobiety w Parku Praskim. Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Prokuratura rejonowa Praga Północ wszczęła wtedy śledztwo w sprawie zabójstwa i gwałtu.

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami śledczych ofiarą była 47-letnia obywatelka Mołdawii, która od około trzech lat mieszkała w Polsce. Wstępne oględziny zwłok wskazywały na to, że sprawca zgwałcił ofiarę.

Śledztwo nadal trwa

Po nieco ponad dwóch tygodniach od wykrycia przestępstwa do wiadomości prasowej zostały podane ustalenia uzyskane w wyniku sekcji zwłok. Ofiara została uduszona, jednak nie udało się potwierdzić hipotezy gwałtu.

Wówczas prokuratura powiedziała, że rozwiąże to test wymazów pobranych z ciała. Miał on zająć kilka miesięcy, jednak prokuratura nie podaje informacji na temat tego, czy udało im się potwierdzić gwałt na kobiecie. Co więcej, nadal nikomu nie zostały przedstawione zarzuty.

- Uprzejmie informuję, że trwa gromadzenie materiału dowodowego i na tym etapie postępowania nie udzielamy szczegółowych informacji na temat poczynionych ustaleń. Nikomu dotychczas nie przedstawiono zarzutów — informuje rzecznik prasowy prokuratury okręgowej Praga Północ Katarzyna Skrzeczkowska.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!