Goniec.pl
List do sąsiadki

popularne.pl

Mieszkanka bloku dostała list od sąsiadów za chodzenie w bieliźnie w swoim mieszkaniu

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Mieszkanka pewnego bloku zajmująca lokal na parterze nie mogła wyjść ze zdumienia, kiedy pewnego dnia znalazła liścik przyczepiony na ścianie na klatce schodowej. Był zaadresowany wprost do niej. Sąsiedzi mieli jej za złe, że chodzi w bieliźnie po mieszkaniu. Podali też zaskakujący argument.

„Wolnoć, Tomku, w swoim domku”? Nie w tym przypadku. Sąsiedzi byli zmuszeni zainterweniować. Pół biedy, jeśli kobieta regularnie zakłócałaby mir dzienny i ciszę nocną, jednak robiła to, co większość Polaków w domowym zaciszu.

Oburzeni sąsiedzi w końcu nie wytrzymali

Nagromadzenie wykrzykników w krótkim liściku tylko pokazuje, jak bardzo mieszkanka parteru jednego z bloków musiała zdenerwować swoich sąsiadów. Mają jej za złe, że chodzi po mieszkaniu w bieliźnie. Tym samym jej zachowanie może gorszyć dzieci.

- Do pani spod 10! Nagość na parterze? Czy to nie przesada?! Widzą panią dzieci! A pani paraduje w samym staniku!! Nie stać panią na FIRANKI?! Wstydu pani nie ma. Ten blok to nie dom publiczny - brzmiała treść liściku przyklejonego do ściany.

Pani Kamila sama nie dowierzała. Jak sama przyznaje, mieszkanie urządziła nowocześnie i rzeczywiście nie ma firanek - wolała kupić rolety, których czasem nie opuszcza. Szczególnie w miesiące letnie, gdy do pomieszczeń wpada duża ilość światła.

Lokalizacja bardzo jej odpowiadała, ponieważ nie dość, że płaci mało, to ma też blisko do pracy. Pani Kamila myśli też o dzieciach, a tym trzeba zapewnić szybki i prosty dojazd do placówek edukacyjnych - szkoły znajdują się nieopodal. Nie wie jednak, co teraz pocznie, skoro sąsiedzi mają już oko na jej nieświadome poczynania.

Piekielnych sąsiadów nie brakuje - w ostatnim czasie pisaliśmy o problemie mieszkanki warszawskiego Wilanowa, która według mieszkańców nie powinna nawet wywieszać swojej bielizny na suszarce na balkonie.

Widok bielizny miałby gorszyć syna sąsiadów, a ci argumentowali swoją interwencję tym, że blok jest chrześcijański. W takim razie gdzie powinno wywieszać się odzież osobistą? Cała afera odbiła się szerokim echem:

- Halo sąsiadko, czy mogłabyś w przyszłości nie wieszać swojej bielizny na balkonie?! To jest chrześcijański blok, a nasz syn powinien dorastać bez takich pokus! - brzmiała treść liściku.

A co wy sądzicie o problemie pani Kamili? Czy rzeczywiście powinna pójść na ugodę i dla świętego spokoju zawiesić firanki? W końcu jeśli nie wyrządzamy sąsiadom fizycznej i uciążliwej psychicznie krzywdy, powinniśmy czuć się swobodnie we własnych czterech ścianach.

Fot. Popularne

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Popularne

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >