Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mieszkańcy poruszeni śmiercią 14-letniej Natalki. Szkoła żegna uczennicę, wzruszający wpis dyrektorki
Agnieszka Kamińska
Agnieszka Kamińska 01.12.2023 12:20

Mieszkańcy poruszeni śmiercią 14-letniej Natalki. Szkoła żegna uczennicę, wzruszający wpis dyrektorki

radiowozy, screen pożegnania
Pixabay @Wodnik/screen z Facebooka

Nie żyje 14-latka, która przez kilka godzin siedziała przed jednym ze sklepów w Andrychowie. Dziewczynka była wyziębiona, umarła w szpitalu. Tragedia poruszyła niemal całą Polskę. Szkoła, do której chodziła, opublikowała przejmujące pożegnanie.  “Zapamiętamy Cię jako jako radosną i życzliwą dziewczynę” - napisała dyrektorka II LO im. Marii Dąbrowskiej w Kętach.

Nie żyje 14-letnia Natalka. Siedziała przed sklepem, była wyziębiona

14-letnia Natalia z Andrychowa 28 listopada wyszła do szkoły, niestety do niej nie dotarła. Miała jechać do pobliskich Kęt. Policja otrzymała zgłoszenie o jej zaginięciu od ojca, do którego dziewczynka zatelefonowała, że źle się czuje i nie wie, gdzie jest. Policjanci jeszcze przed południem opublikowali komunikat o poszukiwaniach 14-latki. Krótko potem udało się ją odnaleźć. Nastolatka siedziała przez kilka godzin przy tablicy reklamowej, niedaleko jednego ze sklepów w Andrychowie. Prawdopodobnie źle się poczuła i nie była w stanie sama wezwać pomocy. Była skrajnie wyziębiona.  Według doniesień, ludzie mijali dziewczynkę. Dopiero po kilku godzinach zareagował przechodzący mężczyzna. Dziewczynka trafiła do szpitala, ale nie udało się jej uratować. 

 

 

Śmierć 14-lataki w Andrychowie. Szkoła żegna dziewczynkę

Według doniesień, ludzie ją omijali i dopiero po dłuższym czasie jeden z mężczyzn zareagował. Dziewczynka trafiła do szpitala, ale nie udało jej się uratować. Jej śmierć poruszyła całą społeczność szkolną. Dyrektorka placówki opublikowała w mediach społecznościowych wzruszający wpis.

- Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej uczennicy i koleżanki Natalii. Nie jesteśmy w stanie wyrazić naszego smutku, z powodu tego, że młode życie zostało przerwane i to w tak dramatycznych okolicznościach. Natalko, zapamiętamy Cię jako pełną życia, radosną, kochającą zwierzęta, dobrą i życzliwą dziewczynę. Jesteśmy myślami i modlitwą z Twoim Tatą i Rodzeństwem - czytamy we wpisie Anny Kapci, dyrektorki II LO im. Marii Dąbrowskiej w Kętach.   

 

 

Znicze w miejscu, w którym znaleziono dziewczynkę

Mieszkańcy Andrychowa również są wstrząśnięci tragedią. Stawiają znicze w okolicach sklepu, w miejscu, w którym dziewczynkę znaleziono. Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci. Postępowanie jest prowadzone w sprawie, śledczy zlecili wykonanie sekcji zwłok dziewczynki. Nie jest znana jeszcze data pogrzebu. 

źródło: Fakt.pl, Se.pl, Goniec.pl