Goniec.pl
Michał Dworczyk zabrał głos ws. szczepionek

Goniec.pl

Michał Dworczyk ogłosił rozpoczęcie pilotażowego programu szczepień w zakładach pracy

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Michał Dworczyk podczas poniedziałkowej konferencji prasowej ogłosił rozpoczęcie pilotażowego programu szczepień przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Szef KPRM przeprosił także wszystkich Polaków, którym anulowano szczepienie preparatem firmy Johnson & Johnson lub zaproponowano medykament innej firmy. Powodem mają być problemy w dostawach.

- Chcieliśmy przeprosić wszystkich, którzy mieli zarezerwowane szczepienia szczepionkami firmy Johnson & Johnson. Część osób będzie miała przesunięte szczepienie lub propozycję innych szczepionek z powodu ograniczonych dostaw - deklarował Michał Dworczyk na początku konferencji prasowej.

Michał Dworczyk zabrał głos ws. szczepionek

Szef KPRM przypomniał, że w piątek ruszyła akcja ogólnopolska kampania profrekwencyjna w sprawie szczepień. Będzie ona kontynuowana na szerszą skalę. Obecnie trwają rozmowy z samorządowcami i przedstawicielami sektora medialnego.

Michał Dworczyk miał złą wiadomość dla osób, które pragną zaszczepić się preparatem AstraZeneka. W tym tygodniu nie będzie dostawy powyższej szczepionki. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że „trudno z tą firmą umawiać się na dostawy”.

Szef KPRM zapowiedział, że w poniedziałek 17 maja rozpoczyna się pilotaż szczepień w zakładach pracy. Normalne szczepienia w ponad 900 zgłoszonych firmach mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu - od poniedziałku 24 maja. To świetna wiadomość dla wielu Polaków.

17 maja rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz w rozmowie w Polsat News przekazał, że do tej pory wystawiono około pół miliona e-skierowań na szczepienie przeciwko COVID-19 nastolatkom w wieku szesnastu i siedemnastu lat. Do tej pory na konkretny termin zarejestrowało się około 25 tysięcy młodych ludzi.

Formularz szczepieniowy jest dostępny na stronach rządowych. Warto wydrukować i wypełnić go przed wizytą w punkcie szczepień. Najmłodsi będą musieli uzyskać także zgodę rodzica lub opiekuna prawnego, która będzie zawierać PESEL i numer dowodu osobistego osoby dorosłej.

Producent Comirnaty, szczepionki koncernu Pfizer/BioNTech, złożył już do oceny Europejskiej Agencji Leków (EMA) badania skuteczności i bezpieczeństwa szczepień w tej grupie wiekowej. Ostateczna decyzja zapadnie prawdopodobnie w połowie czerwca - wszystko wskazuje na to, że będzie pozytywna.

Wojciech Andrusiewicz zabrał głos także na temat szczepień seniorów. Poinformował, że około 73 procent osób powyżej 70 lat jest już zaszczepionych. W grupie 60-70 lat sytuacja jest nieco gorsza, dlatego rząd zachęca do zapisywania się na najwcześniejsze terminy.

  • Córka Katarzyny Dowbor to zjawiskowa piękność. Niewielu wie, kto jest jej ojcem

  • Wielka awaria systemu do wystawiania e-recept w całej Polsce

  • Czajka zbierał pieniądze na pogrzeb mamy. Powiedział, na co je wydał

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >