Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mężczyzna zaparkował pod Lidlem. Pobrał bilet, a po chwili dostał mandat
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 28.02.2023 17:37

Mężczyzna zaparkował pod Lidlem. Pobrał bilet, a po chwili dostał mandat

None
Jérémy-Günther-Heinz Jähnick/Wikimedia Common/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unporteds license

Klient Lidla przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu otrzymał niespodziewany mandat za brak wymaganego biletu parkingowego. Kontroler upomniał mężczyznę karą pieniężną trzy minuty po pobraniu przez niego biletu. O niemiłym incydencie poinformował portal epoznan.pl.

Niesprawiedliwy mandat

Sytuacja rozegrała się przed sklepem Lidl umiejscowionym przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Poinformował o niej czytelnik portalu epoznan.pl.

- Apcoa znowu szaleje! Tym razem Bułgarska przy sklepie Lidl. Nie dość, że bilet był pobrany i włożony za szybę, to jestem prawie pewien, że "kontroler" mnie widział, jak kładę ten bilet na desce rozdzielczej - tłumaczył zdenerwowany pan Krzysztof w rozmowie z portalem.

Policja z całej Polski szuka tej dwójki. Mieli dopuścić się oburzającego czynu

Wściekłość pechowego klienta

Mężczyzna nie krył oburzenia zaistniałą sytuacją. - Czy oni myślą, że im wszystko wolno? Czy będą startowali w najbliższych wyborach i sprawdzają poziom bezczelności? Jedno jest pewne, parkingi Apcoa będę omijał szerokim łukiem - oznajmił.

Dodał, że podobnych incydentów jest znacznie więcej. - Tylko nagłośnienie takich przypadków może pomóc w zmianie podejścia tej firmy, która jakby nie patrzeć w Poznaniu obsługuje kilka tysięcy miejsc postojowych, a czytając codziennie epoznan.pl takie przypadki to norma - informował portal epoznan.pl.

Firma nadzorująca parkingi ukarana przez UOKiK

Dla potwierdzenia swoich słów Pan Krzysztof przesłał zdjęcie przedstawiające pobrany bilet, na którym widniała godzina 9:23, a także mandat, wystawiony o godzinie 9:26. Mężczyzna odwoła się od otrzymanej niesłusznie kary.

Co ciekawe kilka tygodni temu firma APCOA Parking Polska, nadzorująca parkingi m.in. przy sklepach Biedronka czy Lidl otrzymała od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) karę za praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca.

Źródło: epoznan.pl

Tagi: Lidl mandat