Goniec.pl
Wypadek bus autobus

twitter.com KP PSP LEGIONOWO

Mazowsze: bus zderzył się z autobusem. Nie żyje jedna osoba

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

W miejscowości Stasi Las w województwie mazowieckim bus zderzył się z autobusem. Policja otrzymała informację o zdarzeniu tuż przed godziną 8:00. Niestety, są ofiary: nie żyje kobieta, którą reanimowano na miejscu.

Bus dostawczy, którym kierowała kobieta, wjechał w tył autobusu, w którym znajdowali się pasażerowie. Ustalono, że kierowca drugiego pojazdu był trzeźwy. W wyniku zderzenia zmarła kierująca autem dostawczym.

Bus zderzył się z autobusem. Nie żyje 41-latka

Dokładnie o 7:56 do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie dotarła informacja o groźnym wypadku w Stasim Lesie, miejscowości pomiędzy Zegrzem a Serockiem.

Na drodze krajowej nr 61 bus marki volkswagen kierowany przez 41-latkę wjechał w tył autobusu odbywającego trasę na relacji Nieporęt-Pułtusk. W wyniku zderzenia kobieta doznała poważnych obrażeń.

Zespół ratownictwa medycznego, który pojawił się na miejscu, od razu przystąpił do czynności. Konieczna była reanimacja, która trwała około godziny. Niestety, nie udało się uratować kobiety.

Z kolei autobusem podróżowało 20 osób, jak podają lokalne media. Kierował nim 58-latek, a badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Pasażerowie, również według doniesień dziennikarzy, szczęśliwie nie odnieśli żadnych mocnych obrażeń, kierowcy również nic się nie stało. Nie wiadomo, czy ktoś skarżył się na bóle.

- Nie posiadamy informacji, ilu było pasażerów w autobusie. Nim służby zaczęły się zjeżdżać, to część już poprzesiadała się do innych autobusów - powiedziała nam podkom. Justyna Stopińska, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Na miejscu pojawiło się 6 zastępów straży pożarnej z okolicznych miejscowości, policja oraz dwie karetki pogotowia. Podkom. Justyna Stopińska powiadomiła, że na miejsce przyjechał także prokurator oraz grupa dochodzeniowo-śledcza.

Na tę chwilę policja nie jest w stanie udzielić konkretnych szczegółów. Trwają czynności oraz ustalanie, jak mogło dojść do wypadku - być może kobieta zasłabła, zwyczajnie się zagapiła lub też straciła panowanie nad pojazdem.

- Policjanci już zakończyli czynności na miejscu, wszystko zostało uprzątnięte, więc ruch jest w pełni drożny. Wcześniej odbywał się jednym pasem, pas, na którym doszło do wypadku był zablokowany - mówi nam podkom. Justyna Stopińska.

[EMBED-510]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Warszawa: Śmiertelny wypadek w szpitalu. Pacjent wypadł z okna

  • Dr Sutkowski o sytuacji epidemicznej w Polsce i przewidywaniach na najbliższy czas

  • Nie żyje Grażyna Leja, była wiceminister sportu

Klaudia Bochenek

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Nie żyje 16-letnia Wiktoria. Media donoszą, że była Polką

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm uchwalił ustawę uszczelniającą handel w niedzielę

Czytaj więcej >

Wiadomości

Opatów: Nastolatkowie jechali do szkoły. Jeden nie żyje, dwoje trafiło do szpitala

Czytaj więcej >
tornado

Wiadomości

Pomorskie: Nad gminą Gniew pojawił się zalążek trąby powietrznej. Wiatr niszczył posesje mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Wpadka Andrzeja Dudy w Świnoujściu. Zapomniał o ważnej rzeczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm przyjął ustawę ws. rekompensaty dla podmiotów gospodarczych w związku ze stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią

Czytaj więcej >