Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mazowieckie: Pięć tysięcy mieszkańców bez wody pitnej. Wykryto groźną bakterię
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 11.08.2022 16:07

Mazowieckie: Pięć tysięcy mieszkańców bez wody pitnej. Wykryto groźną bakterię

18 miejscowości w woj. mazowieckim musi radzić sobie ze skażeniem bieżącej wody w kranie.
Pixabay.com

W gminie Sochocin (woj. mazowieckie), mieszkańcy aż 18 miejscowości muszą mierzyć się ze skażeniem tamtejszej wody pitnej bakterią coli. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku apeluje o ostrożność do momentu rozwiązania sprawy i tłumaczy, w jaki sposób korzystać z zanieczyszczonej wody, by się nie zatruć.

Ponad pięć tysięcy mieszkańców bez wody pitnej

Informację tę podali dziennikarze Radia Dla Ciebie, przekazując, iż 18 miejscowości z mazowieckiej gminy Sochocin pozostało bez wody pitnej.

Cała gmina liczy blisko 6 tys. mieszkańców, przez co z problemem mierzy się praktycznie cała tamtejsza społeczność.

Apel o ostrożność

Do sprawy odniósł się Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku, Krzysztof Bielski, który przestrzegł przed pochopnym korzystaniem z kranów do momentu usunięcia zanieczyszczenia. Nie oznacza to jednak, iż mieszkańcy gminy nie mogą jej w ogóle użytkować. Należy jednak zachować szczególną ostrożność. Wodę taką trzeba przede wszystkim przegotować, można jej używać do mycia lub używania w WC, natomiast pod żadnym pozorem nie można pić takiej wody bezpośrednio z kranu.

- Właściciel wodociągu ma wykonać chlorowanie i przedstawić wyniki swoich badań - mówił w rozmowie z RDC K. Bielski. Pierwsze z nich mają się pojawić po weekendzie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi: Mazowieckie