Goniec.pl

Policja Piaseczno

Mazowieckie. Groźny wypadek szkolnego busa z dostawczakiem. Troje dzieci i kierowca w szpitalu

20 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Jeziorzany (pow. piaseczyński, woj. mazowieckie). W piątek doszło tu do groźnego wypadku drogowego z udziałem szkolnego busa oraz samochodu dostawczego. Na skutek kolizji do szpitala trafiła trójka dzieci oraz kierowca dostawczaka.

Mazowieckie. Groźny wypadek szkolnego busa z dostawczakiem

W piątek, 20 stycznia, około godziny 15:00, na jednym z zakrętów drogowych w miejscowości Jeziorzany miał miejsce niebezpieczny wypadek z udziałem dwóch pojazdów: busa szkolnego oraz auta dostawczego.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 24-letni kierujący pojazdem marki Citroen Jumper, na łuku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z autobusem szkolnym marki Autosan - informuje piaseczyńska policja.

Charakter incydentu był wyjątkowo niebezpieczny, ze względu na uczniów przebywających na pokładzie busa. Jak poinformowali funkcjonariusze policji, pojazdem w momencie kolizji podróżowało 10 dzieci w wieku 10-15 lat.

Jak informuje portal piasecznonews.pl, jako pierwsza na miejsce zdarzenia dotarła Ochotnicza Straż Pożarna z Tarczyna. Niedługo potem dojechało 9 kolejnych zastępów straży, policja, pięć karetek pogotowia i śmigłowiec LPR. Kierujący citroenem został zabrany do szpitala, trafiło do niego również troje dzieci. Pozostała siódemka maluchów była pod obserwacją ratowników medycznych.

Jak ustalili mundurowi, kierowca dostawczaka był trzeźwy. W miejscu wypadku mogą występować utrudnieniu w ruchu drogowym. Policja apeluje o stosowanie się do zaleceń obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Nie żyje Witold Szczepan. Wieloletniego pracownika TVN-u wspominają wzruszeni koledzy

  • Opole. Poznajesz? Policja poszukuje mężczyzny podejrzanego o haniebny czyn

  • Policja zatrzymała go za prędkość. Okazało się, że 42-latek był intensywnie poszukiwany

Źródło: Policja Piaseczno/ piasecznonews.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Mama pięcioraczków wylądowała na wózku inwalidzkim. Opublikowała przykre nagranie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 72-latek. Zatankował, chwilę potem zmarł w samochodzie na stacji benzynowej
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje kolejny Polak walczący w Ukrainie. Michał Dworczyk przekazał tragiczne wieści
Czytaj więcej >

Wiadomości

GIS ostrzega klientów. Popularny produkt może być niebezpieczny, nie należy go spożywać
Czytaj więcej >

Wiadomości

Potężny pożar w polskiej miejscowości, kłęby dymu widać z kilometrów. Trwa walka z żywiołem
Czytaj więcej >

Wiadomości

19-latek skonfrontował się z Donaldem Tuskiem. "To jest pana robota"
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]