Goniec.pl > Polska > Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii z 270-procentową podwyżką opłaty za gaz
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 04.01.2022 08:22

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii z 270-procentową podwyżką opłaty za gaz

Ceny gazu rosną
Materiały własne Iberion

Podwyżki cen gazu i energii elektrycznej uderzają nie tylko w przedsiębiorstwa i klientów indywidualnych. "Gazeta Wyborcza" informuje, że władze Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii (MCN) w Zagórzu k. Warszawy otrzymały 270-procentową podwyżkę opłaty za gaz.

Michał Stelmański, prezes MCN, podkreśla, że sytuacja jest bardzo skomplikowana. Jednostka będzie musiała wystąpić o dodatkową pomoc do jednostek samorządu terytorialnego i władz centralnych.

- Nie wiem, co zrobimy. Będziemy prosić o pomoc marszałka Mazowsza, zwrócimy się do rządu o jakiś program osłonowy. Psychiatria dziecięca jest w bardzo ciężkim położeniu. Środków z Narodowego Funduszu Zdrowia ledwo wystarcza na wynagrodzenia, nie mówię już o innych kosztach. Nie wypracowujemy zysku, nie jesteśmy komercyjnym przedsiębiorstwem. Leczymy dzieci - powiedział w rozmowie z "Wyborczą".

Placówka w Zagórzu w listopadzie 2020 roku za gaz zapłaciła 18 tys. zł, natomiast rachunek za ubiegły listopad to już 53 tys. zł. Faktura z terminem płatności do 20 grudnia nie została opłacona.

- Nie zapłaciliśmy. Złożyłem reklamację do podległego rządowi PGNiG, bo nie rozumiem, skąd tak drastyczny skok. Czujemy się oszukani. Z powodów ekologicznych zachęcano nas do przechodzenia z oleju opałowego na gaz. A teraz mamy płacić tak gigantyczne rachunki? - grzmi Michał Stelmański. Niestety, nie jest to przypadek jednostkowy i podobne podwyżki objęły również inne mazowieckie szpitale oraz instytucje publiczne.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Gazeta Wyborcza