Goniec.pl > Wiadomości > Matura WOS 2022. Ile trwa matura z WOS?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 26.04.2022 12:42

Matura WOS 2022. Ile trwa matura z WOS?

matura wos 2022
Domena publiczna

Ile trwa matura z WOS? Matura z wiedzy o społeczeństwie skupia się przede wszystkim na funkcjonowaniu państw oraz historii najnowszej. Kiedy się odbędzie i ile będzie trwała matura z WOS?

Matura z WOS zdawana jest jedynie na poziomie rozszerzonym, więc nie ma różnic czasowych pomiędzy poziomami maturalnymi. Czas pisania od kilku lat jest taki sam.

Matura WOS 2022. Ile trwa matura z WOS?

Matura z WOS 2022 odbędzie się 13 maja (piątek) w sesji porannej, co oznacza, że rozpocznie się o godzinie 9:00. Warto być na miejscu około pół godziny wcześniej, by spokojnie móc zająć miejsce na sali i wysłuchać instrukcji od egzaminatorów.

Ile trwa matura rozszerzona z WOS? Od wielu lat czas na rozwiązanie arkusza maturalnego i wypełnienie go nie przekracza 180 minut. Podobnie wygląda to również w przypadku wielu innych matur rozszerzonych, m.in. z biologii, historii czy fizyki.

Matura z WOS odbywa się jedynie w formie pisemnej. W arkuszu znajdują się zadania otwarte i zamknięte, a na koniec zadane jest również wypracowanie mające ocenić wiedzę oraz umiejętność analizy przez uczniów.

Matura rozszerzona z WOS uprawnia osoby, które ją zdadzą to aplikowania na kierunki humanistyczne. Wysoki wynik z niej jest istotny przede wszystkim w rekrutacji na takie studia jak prawo czy psychologia, które są niezwykle popularne wśród zdających.

Warto pamiętać, że podobnie jak przy innych maturach, również na tej obowiązuje wypełnienie czarnym długopisem i przeniesienie rozwiązań zamkniętych na kartę odpowiedzi - pytania zamknięte są sprawdzane maszynowo.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi: