Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rozpakowując kartony dokonała zaskakującego odkrycia. Chwyciła za telefon, nagle zaroiło się od służb
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 26.01.2023 08:31

Rozpakowując kartony dokonała zaskakującego odkrycia. Chwyciła za telefon, nagle zaroiło się od służb

Policja
Policja

W trakcie przyjmowania dostawy i rozpakowywanie paczek z używaną odzieżą, córki właścicielki lumpeksu w gminie Łabunie (niedaleko Zamościa, woj. lubelskie), dokonały szokującego znaleziska w jednym z worków. Na miejsce zostały wezwane służby.

Szokujące znalezisko w paczce z odzieżą

O swoim odkryciu, 45-letnia mieszkanka gminy Łabunie, wraz z siostrą poinformowała dyżurnego zamojskiej policji późnym popołudniem 23 stycznia. Kobiety przygotowywały towar przeznaczony do sprzedaży w sklepie z używaną odzieżą, prowadzonym przez ich matkę. W trakcie rozpakowywania paczek z nowej dostawy natrafiły na szokujące znalezisko. W jednym z worków, pomiędzy pościelą odkryły... pistolet.

Na miejscu odkrycia policjanci z Zamościa przeprowadzili z całą powagą, wszelkie niezbędne kroki. - Na miejscu funkcjonariusze wykonali niezbędne czynności i zabezpieczyli odnalezioną broń. Był to Walther PPK, kaliber 8 mm wraz z 6 sztukami amunicji. Wkrótce trafi on do szczegółowej ekspertyzy, która jednoznacznie wykaże, czy jest to broń palna - informuje starsza aspirant, Katarzyna Szewczuk.

Na drodze dochodzenia mundurowi byli w stanie określić skąd nietypowy przedmiot znalazł się w Polsce. - Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że przesyłka, w której znajdowała się broń, trafiła do sortowni na terenie naszego kraju z Niemiec. Później jako jedna z wielu została zakupiona przez właścicielkę sklepu z używaną odzieżą z terenu gminy Łabunie - dowiadujemy się.

Szokujące odkrycie w worku z używaną odzieżą. Źródło: Policja Lubelska
Szokujące odkrycie w worku z używaną odzieżą. Źródło: Policja Lubelska

Policja przypomina. - Pamiętajmy, że niedopuszczalne jest wchodzenie w posiadanie broni czy amunicji, nie będąc uprawnionym do tego stosownym zezwoleniem. Przepisy w tym zakresie są jednoznaczne.

Posiadanie chociażby jednego naboju, może przysporzyć wielu kłopotów. W przypadku odnalezienia tego typu przedmiotów zawsze należy poinformować Policję - podkreśla przedstawicielka zamojskich służb.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Policja Lubelska

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!