Goniec.pl

Policja

Rozpakowując kartony dokonała zaskakującego odkrycia. Chwyciła za telefon, nagle zaroiło się od służb

26 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

W trakcie przyjmowania dostawy i rozpakowywanie paczek z używaną odzieżą, córki właścicielki lumpeksu w gminie Łabunie (niedaleko Zamościa, woj. lubelskie), dokonały szokującego znaleziska w jednym z worków. Na miejsce zostały wezwane służby.

Szokujące znalezisko w paczce z odzieżą

O swoim odkryciu, 45-letnia mieszkanka gminy Łabunie, wraz z siostrą poinformowała dyżurnego zamojskiej policji późnym popołudniem 23 stycznia. Kobiety przygotowywały towar przeznaczony do sprzedaży w sklepie z używaną odzieżą, prowadzonym przez ich matkę. W trakcie rozpakowywania paczek z nowej dostawy natrafiły na szokujące znalezisko. W jednym z worków, pomiędzy pościelą odkryły... pistolet.

Na miejscu odkrycia policjanci z Zamościa przeprowadzili z całą powagą, wszelkie niezbędne kroki. - Na miejscu funkcjonariusze wykonali niezbędne czynności i zabezpieczyli odnalezioną broń. Był to Walther PPK, kaliber 8 mm wraz z 6 sztukami amunicji. Wkrótce trafi on do szczegółowej ekspertyzy, która jednoznacznie wykaże, czy jest to broń palna - informuje starsza aspirant, Katarzyna Szewczuk.

Na drodze dochodzenia mundurowi byli w stanie określić skąd nietypowy przedmiot znalazł się w Polsce. - Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że przesyłka, w której znajdowała się broń, trafiła do sortowni na terenie naszego kraju z Niemiec. Później jako jedna z wielu została zakupiona przez właścicielkę sklepu z używaną odzieżą z terenu gminy Łabunie - dowiadujemy się.

Szokujące odkrycie w worku z używaną odzieżą. Źródło: Policja Lubelska
Szokujące odkrycie w worku z używaną odzieżą. Źródło: Policja Lubelska

Policja przypomina. - Pamiętajmy, że niedopuszczalne jest wchodzenie w posiadanie broni czy amunicji, nie będąc uprawnionym do tego stosownym zezwoleniem. Przepisy w tym zakresie są jednoznaczne.

Posiadanie chociażby jednego naboju, może przysporzyć wielu kłopotów. W przypadku odnalezienia tego typu przedmiotów zawsze należy poinformować Policję - podkreśla przedstawicielka zamojskich służb.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Myśliwy został zastrzelony przez psa. Fatalny finał kontrowersyjnego hobby

  • Wlała wodę do kaloryfera i wszystko nagrała. Efekt przerósł jej najśmielsze oczekiwania

  • Babcia zażądała pieniędzy za opiekę nad wnuczką. Niebagatelna kwota

Źródło: Policja Lubelska

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Czytaj więcej >

Wiadomości

ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile
Czytaj więcej >

Wiadomości

Funkcjonariusze kontrolowali auto, gdy zajrzeli do środka, zdębieli. Od razu zatrzymali kierowcę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do sklepu przebrany za kobietę. To, co zrobił później, odbiera mowę. Policjanci byli zdumieni
Czytaj więcej >

Wiadomości

38-latka zmarła w szpitalu w Głogowie. Dzień wcześniej urodziła zdrowe dziecko
Czytaj więcej >

Wiadomości

Adrian Klarenbach nagle zniknął z TVP Info. To kara za wyśmianie polityka Zjednoczonej Prawicy?
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]