lekarka pokazała sposób Żródło: Fot. Twitter Eira Roos

Lekarka pokazała genialny sposób na noszenie maseczki

7 Kwiecień 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Fińska lekarka Eira Roos opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, na którym pokazuje sposób na zakładanie maseczki. Dzięki tej metodzie noszenie ochrony na ustach i nosie nie wywołuje tak dużego dyskomfortu. Materiał wideo doktor medycyny udostępniła na swoim Twitterze. Wiele osób może być jej wdzięcznych.

Nagranie fińskiej lekarki w ostatnich dniach robi furorę w mediach społecznościowych. Nic dziwnego, że materiał wideo, na którym pokazuje sposób na noszenie maseczki, spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Środki ochronne towarzyszą nam już od dawna i wiele też wskazuje na to, że będziemy musieli jeszcze pamiętać o nich przez wiele tygodni – może nawet miesięcy.

Maseczki towarzyszą lekarkom i lekarzom niemal codziennie. Te środki ochronne stały się już częścią niezbędników ludzi w większości krajów na świecie. W dodatku nie wiemy, kiedy będziemy mogli od nich odejść. Optymizmem nie napawają oświadczenia ministra zdrowia, który przyznał, że niektórzy będą musieli nosić je już zawsze.

Fińska lekarka odpowiada na problem wielu osób

W kwestii dbania o siebie w dobie pandemii warto słuchać lekarek i lekarzy. Również w przypadku noszenia maseczek. Jeszcze do końca lutego mogliśmy zakrywać nos i usta szalikami, bandanami czy też kominami, jednak Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nowe zalecenia.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu od 27 lutego maseczki są jedyną dopuszczalną ochroną, którą Polacy muszą stosować, zasłaniając nos i usta, przebywając w przestrzeni publicznej. To natomiast wywołało falę narzekań w społeczeństwie.

Trzydniowa żałoba po śmierci górnika. Zarząd KGHM zadecydowałTrzydniowa żałoba po śmierci górnika. Zarząd KGHM zadecydowałCzytaj dalej

Polacy narzekają na swędzenie, zaparowane okulary czy też po prostu dyskomfort wynikający z obecności materiału tuż przy ustach, do czego nigdy nie byli przyzwyczajeni. Choć zimą maseczki mogą chronić przed chłodem, to wraz z nadejściem cieplejszych dni, stają się prawdziwym utrapieniem, co mogliśmy odczuć podczas ostatnich ciepłych dni, gdy temperatura wskazywała blisko 20 stopni Celsjusza.

Z pomocą przyszła Eira Roos, która postanowiła opublikować w mediach społecznościowych instrukcję nakładania maseczki. Finka pokazała sposób na to, by noszenie środków ochronnych nie sprawiało takiego dyskomfortu.

Lekarka Eira Roos pokazała wygodną metodę nakładania maseczki

Instruktażowy film został opublikowany na Twitterze fińskiej lekarki. Eira Roos przyznała, że zna sposób na to, by poprawić komfort noszenia maseczek.

W krótkim materiale wideo Eira Roos pokazała, jak sprytnie pozaginać rogi maseczki, by przywierały do nosa, brody i policzków, nie pozostawiając wolnych przestrzeni. Dzięki temu szanse na podrażnienie czy swędzenie skóry mogą zmaleć.

Eira Roos jest specjalistką medycyny pracy i doktorem medycyny związaną z Uniwersytetem w Helsinkach. Poniżej prezentujemy nagranie, które pojawiło się na jej Twitterze.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter

Następny artykuł