Goniec.pl
Aleksander Kwaśniewski ma powikłania

East News Piotr Molecki

Kwaśniewscy zmagają się z powikłaniami po COVID-19

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W rozmowie z dziennikarzami Aleksander Kwaśniewski opowiedział o skutkach przechorowania COVID-19. Były prezydent przez wiele tygodni nie tylko zmagał się z osłabieniem i zmęczeniem fizycznym. Okazało się, że doskwierała mu także tzw. mgła mózgowa, która wiązała się z problemami z pamięcią. Na kłopoty ze zdrowiem nadal narzeka też jego żona.

Mnóstwo osób przekonało się już, że SARS-CoV-2 jest wirusem egalitarnym – wśród nich znalazł się między innymi Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w rozmowie z dziennikarzami opowiedział o chorobie oraz tym, jak się czuje po ozdrowieniu. Nie przekazał najlepszych wieści.

Choć Aleksander Kwaśniewski wraz z żoną wyjechali do Szwajcarii, gdzie społeczeństwo zgodnie stosowało się do reżimu sanitarnego, to para nie uniknęła choroby. Były prezydent i jego żona Jolanta przeszli COVID-19. Oboje już ozdrowieli, ale skutki koronawirusa czują do dzisiaj.

Aleksander Kwaśniewski opowiada o chorobie i trudnych skutkach

Były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski dołączył do grona chorych na COVID-19. Koronawirus dosięga wszystkich – zarówno zwykłych mieszkańców i pracowników państwowych, jak i sławy formatu Toma Hanska, Mela Gibsona czy Roberta Pattisona.

Co prawda Aleksander Kwaśniewski – podobnie jak jego żona – przeszedł już chorobę, ale para do dzisiaj zmaga się ze skutkami. Okazuje się, że COVID-19 poważnie zaburzył funkcjonowanie ich organizmów. U byłego prezydenta pojawiła się między innymi tzw. mgła mózgowa.

[EMBED-243]

Podczas rozmowy z dziennikarzami portalu Fakt polityk ujawnił, że nie jest łatwo pozbyć się powikłań po COVID-19. Zaznaczył, że po ozdrowieniu jeszcze przez wiele tygodni czuł fizyczne osłabienie. Jego wypowiedź wskazuje na to, że jeszcze długo będzie wracał do formy sprzed zakażenia.

Aleksander Kwaśniewski miał tzw. mgłę mózgową

Jak wyjaśnił na łamach Faktu Aleksander Kwaśniewski, przez tzw. mgłę mózgową długo miał problemy z pamięcią. Oświadczył, że nie mógł sobie przypomnieć nazwisk, miejsc czy też faktów z przeszłości. Jego zdolności intelektualne zostały ograniczone.

Z problemami zdrowotnymi zmaga się też jego żona. U Jolanty Kwaśniewskiej po COVID-19 doszło do zapalenia nerek. Aleksander Kwaśniewski ujawnił też, że jego partnerka wciąż cierpi na alergię. Okazuje się, że problemy neurologiczne nie są rzadkością wśród pacjentów, którzy zarazili się koronawirusem.

Do sprawy odniosła się profesor Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neoroinfekcji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Specjalistka potwierdziła, że u pacjentów zachodzi tzw. mgła mózgowa, której nie da się wyleczyć farmakologicznie. Przekazała jednak pewne zalecenia.

Ekspertka zaznaczyła, że na neurologiczne skutki COVID-19 najlepsze jest uregulowanie trybu życia. Profesor zaznaczyła, że ważny jest spokój, odpowiednio długi sen oraz aktywność. Często oznacza to też jednak długą drogę i wymaga cierpliwości.

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >