Goniec.pl

Fb/LBO - Lotna Brygada Opozycji/screen

Kuriozalna akcja policji podczas miesięcznicy smoleńskiej. Wszystko się nagrało

10 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Do wyjątkowo nietypowej sytuacji doszło w trakcie styczniowej miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie. Aktywiści Lotnej Brygady Opozycji zamieścili w sieci nagranie, na którym widać jak stojący na wysięgniku wozu strażackiego policjanci zaglądają do wynajętego przez performerów mieszkania niedaleko uroczystości. "Może herbaty albo kawki?" - pytała ironicznie funkcjonariuszy jedna z działeczek LBO.

Miesięcznica smoleńska. Osobliwa akcja policji

Choć w swojej nazwie Lotna Brygada Opozycji odwołuje się do mobilności i umiejętności podróżowania w przestworzach, to podczas styczniowej miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie, to funkcjonariusze policji rozdysponowani do tego wydarzenia wykazali się niemałą odwagą w zetknięciu z wysokością.

- Dzień dobry - powiedzieli funkcjonariusze, zaś oczom aktywistów ukazała się dwójka policjantów, którzy stali na wysięgniku wozu strażackiego, zaglądając przez okno do mieszkania, które grupa działaczy wynajęła z okazji organizowanych obchodów. Warto nadmienić, iż apartament nie był zlokalizowany na parterze i wymagał nie lada odwagi ze strony służb.

- Czegoś takiego się nie spodziewałam - komentowała jedna z aktywistek, która nagrała całe zajście. Jak podkreśla działaczka LBO, zdarzało się jej niejednokrotnie widzieć różne osobliwe działania policji, zmierzające do utrudnienia działalności aktywistów, jednak tym razem została przez nich zaskoczona.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż jak możemy dowiedzieć się z nagrania, działacze nie wybrali się na samą uroczystość, gdyż nie było na niej Jarosława Kaczyńskiego, jednak mimo to, funkcjonariusze postanowili pilnować aktywistów zarówno od strony drzwi jak i okna.

Mimo, iż policjanci nie byli mile widzianymi gośćmi, działacze LBO usiłowali uprzyjemnić pełnioną służbę funkcjonariuszom, oferując im kawę i rogalika.

- Może herbaty albo kawki? Jaka? Sypana? A może bezglutenowego rogalika? - można usłyszeć na materiale wideo.

Jak ustalili dziennikarze "Gazety Wyborczej" mieszkanie zostało wynajęte przez działaczy na wszelki wypadek, gdyby okazało się, że prezes PiS w ostatniej chwili jednak zmienił zdanie i postanowił pojawić się na miejscu uroczystości.

Aktywistka, która relacjonowała całe zdarzenie, przekazała, iż ewentualność ta przewidywała skierowanie do Jarosława Kaczyńskiego pytań o raport i wrak smoleński oraz jego rzekome polecenie posadzenia maszyny na ziemi. W tym też celu grupa działaczy zaopatrzyła się m.in. w megafony.

Będący na miejscu policjanci przekazali, iż ich obecność spowodowana jest bezpieczeństwem samych aktywistów. Zważywszy jednak, iż działalność LBO koncentruje się wokół niepochlebnych partii rządzącej haseł, które ostatnimi czasy niezwykle irytowały Jarosława Kaczyńskiego, tłumaczenie funkcjonariuszy wydaje się być co najmniej naiwne.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Ksiądz otworzył koperty z kolędy i pokazał ich zawartość. Wielkie zaskoczenie

  • Mieszkańcy Zakopanego są wściekli. Zamiast widoku na góry betonowy mur jak w zakładzie karnym

  • 10 groszy z PRL-u może być warte nawet 24 tys. zł. Lepiej sprawdź szuflady i skarbonkę

Źródło: Fb/LBO - Lotna Brygada Opozycji/radiozet.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem.

Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Cała Polska na czerwono. Ekstremalne zagrożenia w prawie całym kraju
Czytaj więcej >

Polska

Dlaczego nikt nie może znaleźć małżeństwa z Warszawy? Zaskakujące informacje
Czytaj więcej >

Polska

Zgierz. Śmiertelne zderzenie z radiowozem. Nie żyje jedna osoba, policjanci w szpitalu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Niespodziewane informacje o Jacku Jaworku. Prokuratura podjęła decyzję
Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje słynny polski ksiądz. Przez wiele lat był egzorcystą
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromna wpadka TVP Info. Pokazali wpis Andrzeja Dudy, po chwili go usunęli
Czytaj więcej >
Eryk Błaszak

Między Mickiewiczem a Słowackim zasiadam na widowni spektaklu politycznego, by przekazywać dzieje polsko-polskiej miłości. Wszak nie ma większych proroków niż w kraju nad Wisłą.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Wiadomości

Ada Rymaszewska

Chciała porządnej mogiły dla zmarłej mamy. Niewiarygodne, co zastała na cmentarzu
Czytaj więcej >
Polska

Bartłomiej Binaś

Tragedia pod Grodziskiem Mazowieckim. Nie żyją dwie kobiety, dziecko walczy o życie
Czytaj więcej >
Wiadomości

Ada Rymaszewska

Pomorskie. Zwłoki kobiety dryfujące w Wiśle. Policja ustaliła tożsamość denatki
Czytaj więcej >
Polska

Bartłomiej Binaś

Fatalna wiadomość dla Tadeusza Rydzyka. Polacy zadecydowali
Czytaj więcej >
Polska

Bartłomiej Binaś

Biedronka znowu kusi wielkimi promocjami. „Limit dzienny – 6 opakowań”
Czytaj więcej >
Polska

Bartłomiej Binaś

Tragedia w lesie. Mężczyzna zginął na miejscu
Czytaj więcej >