Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Wiadomości > Kujawsko-pomorskie. Pożar domu jednorodzinnego. Nie żyje 71-letnia kobieta
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 19.02.2023 21:57

Kujawsko-pomorskie. Pożar domu jednorodzinnego. Nie żyje 71-letnia kobieta

Kujawsko-pomorskie. Pożar domu jednorodzinnego. Nie żyje 71-letnia kobieta
PSP Konin/ zdjęcie ilustracyjne

Nie udało się uratować życia 71-letniej kobiety, którą strażacy ewakuowali z domu jednorodzinnego mieszczącego się na jednej z ulic w Aleksandrowie Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie). Służby zostały wezwane na miejsce w związku ze zgłoszeniem pożaru, który wybuchł w kotłowni budynku.

Kujawsko-pomorskie. Pożar domu jednorodzinnego.

Do tragedii doszło w niedzielnych godzinach popołudniowych w jednym z domów jednorodzinnych mieszczących się przy ul. Listnej 4 w Aleksandrowie Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie). 

- Pożar objął kotłownię domu jednorodzinnego domu mieszkalnego (…) Na miejsce zadysponowano dwa zespoły straży - mówił w rozmowie z “Gazetą Pomorską”  asp. Michał Żbikowski, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim.

 

Kujawsko-pomorskie. Pożar domu. Nie żyje 71-letnia kobieta

Po dokonaniu szczegółowego rozpoznania ustalono, iż w kotłowni znajduje się 71-letnia mieszkanka domu. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej, mającej na celu w pierwszej kolejności ewakuację będącej w płonącym pomieszczeniu kobiety. 

Mieszkankę domu udało się wydostać na zewnątrz. Niestety pomimo przeprowadzonej reanimacji najpierw przez strażaków, a później ratowników medycznych pogotowania czynności życiowych 71-latki nie udało się przywrócić.

 

Kujawsko-pomorskie. Pożar domu. Policja bada sprawę

Obecnie nie są znane dokładne okoliczności zaprószenia ognia. Dokładne okoliczności całego zdarzenia badają funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratury.

- W tej chwili na miejscu jest zespół dochodzeniowy policji, który będzie ustalał ostateczną przyczynę wybuchu pożaru - przekazał w rozmowie z TVP Bydgoszcz bryg. Andrzej Mucha z KPP PSP w Aleksandrowie Kujawskim. 

Źródło: pomorska.pl/bydgoszcz.tvp.pl 

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News