Goniec.pl
materiały policyjne

materiały policyjne

Koszalin: Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu padły strzały

1 Października 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Koszalin. W sobotę miejscowi policjanci usiłowali zatrzymać kierowcę bmw, który ma zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna nie reagował na sygnały i nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu padły strzały. W pewnym momencie 39-latek porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany tuż po tym, jak zranił się w dłoń, usiłując przeskoczyć przez ogrodzenie.

Asp. szt. Rafał Skoczylas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, przekazał, że kierowca został rozpoznany przez policjantów pełniących służbę. Funkcjonariusze byli świadomi, że 39-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów.

people-in-a-masks-stands-on-the-street (1)

Nadchodzi kolejna zmiana dotycząca noszenia maseczek. Rząd wydał nowe rozporządzenie

CZYTAJ DALEJ

Koszalin: Pościg za kierowcą bmw. Użyto broni

- W związku z tym podali sygnał do zatrzymania się, mężczyzna nie reagował na sygnały mundurowych i nie zatrzymywał się. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym bmw przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych - relacjonował policjant.

Kierowca wjechał w ulicę Władysława IV pod prąd, uderzając w inne samochody. Ścigający go funkcjonariusze zdecydowali o konieczności użycia broni palnej.

- Mężczyzna wyskoczył z pojazdu, pozostawiając w samochodzie dwoje pasażerów, a sam uciekł na teren ogrodów działkowych. Policjanci podjęli pościg pieszy i po chwili mężczyznę zatrzymali. W wyniku pokonywania ogrodzeń terenów działkowych jeden z funkcjonariuszy zranił się w dłoń - dodał asp. szt. Rafał Skoczylas.

39-latek popełnił przestępstwo

Zatrzymany to 39-letni mężczyzna, który ma dwa zakazy prowadzenia pojazdów. Jest również notowany za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Razem z nim podróżowali 25-letnia kobieta oraz 35-letni mężczyzna, który również był notowany.

- Nieodpowiedzialny 39-latek, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej, popełnił przestępstwo. Przepisy mówią, że kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i nie zatrzyma się mimo stosowania przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności - dodał.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

fot. Instagram @martamanowska

Tak mieszka Marta Manowska. Porzuciła miasto i pokochała życie na wsi

Marta Manowska jakiś czas temu stanowczo zarzekała się, że życie na wsi nie jest dla niej. Jako prowadząca „Rolnik szuka żony” i „Sanatorium miłości” odbywała liczne podróże po urokliwych zakątkach Polski, poznawała ludzi z małych miasteczek, odpoczywała w bliskim otoczeniu natury i kosztowała lokalnych, tradycyjnych przysmaków. Gdy po jakimś czasie ponownie porównała swoje przeżycia z prowincji ze zgiełkiem dużego miasta, ciągłym pośpiechem, zanieczyszczonych powietrzem i pustymi relacjami międzyludzkimi – była to już całkowicie inna kalkulacja. Zanim jednak Marta Manowska doceniła uroki życia na wsi, mówiła: – Jestem często pytana, czy mogłabym mieszkać na wsi. I odpowiadając szczerze sobie samej, muszę powiedzieć, że nie na tym etapie życia. Miasto daje mi energię. Jednak w poszukiwaniu drugiego człowieka nie jest istotne, czy pochodzi z miasta, czy ze wsi – wyjaśniała w "Pytaniu na śniadanie". Miejskie poszukiwania miłości życia nie szły prezenterce TVP najlepiej, a przebywając z dala od Warszawy podczas nagrań do „Rolnik szuka żony”, zawiązała nowe przyjaźnie. Dzięki nim poznała posiadaczy rozległych ziem uprawnych nie tylko od strony zawodowej, ale również prywatnej. Pokazali jej uroki wiejskiego, spokojnego życia. Blondwłosa i wiecznie uśmiechnięta dziennikarka postanowiła zmienić zdanie i ostatecznie i spróbować zachwalanego przez uczestników programu życia. Na jej profilu na Instagramie publikuje rozkoszne kadry na tle skromnego domu z czerwonej cegły. Jak można wywnioskować z fotografii, wokół budynku rozpościera się okazały ogród, w którym można oddawać się pełnowartościowemu relaksowi. Zobaczcie, jak teraz wygląda sielskie życie Marty Manowskiej.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Dofinansowanie dla TVP

Wiadomości

PiS wykorzystało nieuwagę Polaków przed meczem. Jest decyzja ws. TVP

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Jacek Ozdoba o Mateuszu Morawieckim: "Konsekwencje ponosi Polska"

Czytaj więcej >
Trafiła na czarną listę Putina

Wiadomości

Trafiła na czarną listę Putina. "Nie mogę wrócić do Rosji, bo będę tam prześladowana"

Czytaj więcej >
Rosjanie mają dość wojny w Ukrainie?

Wiadomości

Rosjanie mają dość? Sondaż na zlecenie Kremla nie pozostawia złudzeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rosja zapowiada gigantyczną podwyżkę wydatków na broń. 50 proc więcej w 2023 roku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Byliśmy na grobie matki Jarosława Kaczyńskiego. Jeden szczegół zadziwia

Czytaj więcej >