Goniec.pl
kobieta nie żyje

YouTube SILESIA FLESZ TVS/Screen z materiału „Zabił ciężarną żonę i porzucił jej ciało. Piotr Sz. stanie przed sądem”

Kobieta została zamordowana przez męża. Nagrała dyktafonem moment swojej śmierci

23 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Trwa proces w sprawie mieszkańca Bielska-Białej, który zamordował kobietę, która była jego żoną. Były strażnik miejski porzucił ciało ofiary w pobliskim lesie, przed pozbyciem się zwłok jeszcze udaje się na mecz piłkarski. Morderstwo nagrało

Mieszkająca w Bielsku-Białej kobieta chciała założyć mężowi niebieską kartę. Kupiła dyktafon, który po włączeniu schowała pod meblami. Nie wiedziała, że nie będzie mogła wykorzystać dowodów, ponieważ Piotr Sz. zamorduje ją 17 października 2019 roku. 21 minut – tyle trwa nagranie, które miało zarejestrować moment śmierć Izabeli. O tym dramatycznym wydarzeniu powstał reportaż stworzony przez SILESIA FLESZ TVS.

Wszystko wskazuje na to, że życie małżeństwa było zwyczajne do czasu, aż pojawiła się inna kobieta. Piotr Sz. i Izabela byli już 9 lat po ślubie. Oskarżony pracował jako strażnik miejski, jego żona była pracownicą w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Obojgu bardzo zależało na dziecku.

Życie Izabeli zmieniło się w piekło, odkąd jej mąż znalazł inną kobietę

Izabela była jedną z kobiet, którym bardzo zależy na zostaniu matką. Żona Pawła Sz. w 2015 roku poroniła po raz pierwszy. Później przeżyła kolejne. Jednak w 2019 roku wreszcie zaszła w ciążę, która przetrwała pierwszy trymestr. Wtedy mogło jej się wydawać, że wszystko się ułoży.

Mąż Izabeli zaczął ją jednak zdradzać z koleżanką z pracy. Pierwsze małe sprzeczki zmieniły się w poważne awantury, odkąd jego niewierność wyszłą na jaw. Pojawiły się rozmowy o rozwodzie i podziale majątku.

[EMBED-242]

Przyszła matka coraz bardziej bała się o siebie. Wreszcie postanowiła nagrać zachowanie męża dyktafonem, który ukryła pod meblami. Nie wiedziała, że kłótnia, do której doszło 17 października 2019 roku, skończy się jej śmiercią. Wówczas była już w 6. miesiącu ciąży.

Ciało kobiety znalazł przypadkowy spacerowicz

Przypadkowa osoba, która spacerowała dwa dni po śmierci Izabeli, znalazła ciało kobiety owinięte czarną folią stretch. Piotr Sz. miał pozbyć się zwłok żony w drodze do Dąbrowy Górniczej. W sądzie oświadczył, że niczego nie pamięta.

Były strażnik miejski sam zawiadomił policję o zaginięciu żony. Odwiedził też działkę teściów pod Żywcem, by ustalić, czy jej tam nie ma. Nagranie zarejestrowane przez dyktafon jednak ma jasno wskazywać na to, że w jego domu doszło do brutalnego zdarzenia. Materiału dźwiękowego nie ujawniono ze względu na jego drastyczność.

W trakcie śledztwa ustalono, że przyczyną śmierci Izabeli było gwałtowne uduszenie. Jej ciało pokrywały liczne siniaki i otarcia. Zdaniem prokuratury podczas awantury Piotr Sz. wielokrotnie dusił żonę, która odzyskiwała przytomność. Oskarżony miał ją dociskać do ziemi i uderzać w głowę. Po zabiciu Izabeli – jeszcze zanim pozbył się zwłok – miał pojechać na mecz piłkarski. Następnego dnia pojawił się w pracy.

Ostatecznie Piotr Sz. przyznał się do morderstwa, jednak – jak twierdzi – większości zdarzeń nie pamięta. Nie potrafi też wytłumaczyć swoich zachowań. Zaznaczył, że nigdy wcześniej nie uderzył Izabeli. W styczniu 2021 roku w Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej rozpoczął się proces 38-latka.

Prokuratura oskarża Piotra Sz. o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Nagranie stanowi w tej sprawie dowód. Byłemu strażnikowi miejskiemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Minister zdrowia podał wstępny termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

  • Lichtman ujawnił, co stało się na przedostatnim spotkaniu z Krawczykiem. Padła wyjątkowa prośba

  • Od 9 maja nowa zmiana w systemie szczepień na COVID-19

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Joanna Segelstrom

Wiadomości

Polki szuka Interpol i policja na całym świecie. Oszukała setki ludzi

Czytaj więcej >
nie żyje

Wiadomości

Nie żyje Marta Stelmaszczyk

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ruszyła akcja "Jesień-21". Policjanci i strażnicy będą kontrolować m.in. grzybiarzy

Czytaj więcej >
tragedia w "białym miasteczku"

Wiadomości

Samobójstwo pod Kancelarią Premiera. Znana jest treść listu pożegnalnego byłego wojskowego

Czytaj więcej >
pożar

Wiadomości

Świdnica: Pożar kamienicy w centrum miasta, mieszkańcy ewakuowani

Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaginął Dominik Jóźwiak. Zostawił bliskim niepokojącą wiadomość

Czytaj więcej >