Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kielce: Potrzebna jest pomoc w ujęciu wandali
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 06.10.2021 14:32

Kielce: Potrzebna jest pomoc w ujęciu wandali

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Cukiernia Dorotka Kielce

W kielecką Cukiernię Dorotka wymierzono skandaliczne akty wandalizmu. Znane miejsce zostało zdewastowane dwa razy tej samej nocy. Oburzeni właściciele opublikowali nagrania z monitoringu i zwrócili się o pomoc w poszukiwaniach sprawców. Sprawę zgłosili też już na policję. Materiał wideo pojawił się w mediach społecznościowych.

Do aktów wandalizmu doszło w Kielcach w niedzielę 3 października. Nie była to szczęśliwa noc dla właścicieli znanej Cukierni Dorotka, ponieważ ich lokal został dwukrotnie zdewastowany przez różne osoby. Nie wiadomo, czym cukiernicy ściągnęli na siebie gniew nieznanych przechodni. Nie zamierzają jednak pozostawić tej sprawy bez reakcji.

Po godzinie 22:30 w pobliżu kieleckiej cukierni pojawiła się para. Jedna z osób postanowiła rzucić pełną puszką z piwem w witrynę lokalu. Po chwili sprawca się oddalił. Po zaledwie około pięciu minutach pod Cukiernią Dorotka stanęła kobieta, która spryskała drzwi nieznaną substancją. Następnie rozerwała przy wejściu worek ze śmieciami i uciekła. Oba te akty wandalizmu zostały zarejestrowane przez monitoring.

Właściciele kieleckiej cukierni nie godzą się na takie akty

W mediach społecznościowych kieleckiej Cukierni Dorotka pojawiły się oba fragmenty materiałów wideo, na których widać nieznanych sprawców. Właściciele zaapelowali do społeczności o pomoc w ustaleniu ich tożsamości. Sprawę zgłosili też już na policję. Opublikowali też adres, pod który można się zgłosić, by pomóc w wymierzeniu sprawiedliwości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

– Próba uszkodzenia okna rzutem puszką z piwem, a kilka minut później kobieta, która spiskuje nasze drzwi i klamkę nieznaną substancją oraz zostawia rozdarty worek ze śmieciami na naszej wycieraczce – czytamy w komunikacie.

Nie zgadzamy się na tego typu sytuacje, w związku tym upubliczniamy nagrania z monitoringu i wizerunek wymienionych osób. Sprawa została zgłoszona na policję, jeśli ktoś z Was rozpoznaje osoby z nagrania – prosimy o kontakt pod numerem 509 650 885 lub mailowo [email protected] – zapewniamy anonimowość – przekazali właściciele.

Wpis wywołał wiele emocji wśród mieszkańców Kielc. Komentarze, które pojawiły się na Facebooku, wskazują na to, że Cukiernia Dorotka ma mnóstwo wielbicieli. Internauci wsparli lokal wyrazili nadzieję na szybkie znalezienie sprawców. Pojawiły się też sugestie, że to konkurencja lub ktoś z sąsiedztwa, o czym ma świadczyć choć by fakt, że kobieta, która zdewastowała drzwi, była bez kurtki i miała worek ze śmieciami.

– Co za ludzie. Znając życie, pewnie konkurencja zazdrości klientów i najlepszych wypieków z Kielc – napisała Maja.

– Jak można nie kochać Dorotki? Pewnie jacyś zazdrośnicy się ujawnili – skomentował Roman.

– Obstawiam, że to mieszkańcy z sąsiedztwa skoro dziewczyna wyszła ze śmieciami bez kurtki – dodała Paulina.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Facebook

Tagi: policja