Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Karambol na A4. Ciężarówki wjeżdżały w siebie jedna po drugiej, na miejscu mnóstwo służb
Monika Majko
Monika Majko 29.06.2023 10:47

Karambol na A4. Ciężarówki wjeżdżały w siebie jedna po drugiej, na miejscu mnóstwo służb

Wypadek
Jan Bielecki/East News (zdj. ilustracyjne)

Potężny karambol na A4 pomiędzy węzłami Kostomłoty i Kąty Wrocławskie. W czwartek rano doszło do zderzenia pięciu ciężarówek na pasie w kierunku Wrocławia. Na miejscu tworzy się ogromny korek, a podróżujący muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami.

Karambol na A4

Zgłoszenie o wypadku na A4 policja otrzymała w czwartkowy poranek, tuż po godzinie 8:20. Jak podkreśliła cytowana przez serwis tvn24.pl aspirant sztabowy Marta Stepanowska z policji w Środzie Śląskiej, na pasie w kierunku Wrocławia doszło do dwóch kolizji, jedna po drugiej. 

 - Najpierw ciężarówka uderzyła w tył innej, co doprowadziło do uszkodzenia dwóch innych pojazdów ciężarowych znajdujących się z przodu uderzonego auta. Potem doszło do kolejnej kolizji, na stojące ciężarówki najechała jeszcze jedna - przekazała asp. sztabowy Stepanowska.

Wyłowili wrak Titana. Służby poinformowały, co znajdowało się w środku

Nie ma informacji o poszkodowanych

Do kolizji doszło na 129 kilometrze A4, pomiędzy węzłami Kostomłoty i Kąty Wrocławskie. Łącznie zderzyło się pięć ciężarówek. Jak podkreśliła policjantka, siła uderzeń nie była aż tak duża, by doszło do zagrożenia zdrowia czy życia uczestników wypadku. 

- Mamy potwierdzenie, że w miejscu zdarzenia nie jest nikomu potrzebna pomoc medyczna - przekazuje policjantka.

Duże utrudnienia na A4

Podróżujący A4 muszą liczyć się jednak z poważnymi utrudnieniami, które mogą potrwać jeszcze wiele godzin. Obecnie ruch w kierunku Wrocławia odbywa się lewym pasem. Policjantka przekazała, że wszyscy uczestnicy zdarzenia w chwili wypadku byli trzeźwi i posiadali wymagane dokumenty.

 

źródło: tvn24