Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kalisz: Pościg ulicami miasta. Policjanci sięgnęli po broń
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 05.02.2023 08:03

Kalisz: Pościg ulicami miasta. Policjanci sięgnęli po broń

Kalisz: pościg ulicami miasta, policjanci sięgnęli po broń
(zdj. ilustracyjne) KPP Hajnówka

Luksusowy jaguar, policja, pościg i strzały. Brzmi niczym scena wyjęta z hollywoodzkiego filmu, ale to sobotnie wydarzenia z Kalisza. Doszło do pościgu, w którego czasie policjanci sięgnęli po broń. Finał jest zaskakujący.

Kalisz: policyjny pościg ulicami miasta

Mieszkańcy Kalisza (woj. wielkopolskie) przeżyli w sobotę 4 lutego chwile grozy. Wszystko za sprawą pościgu, jaki rozegrał się na ulicach miasta.

21-letni mężczyzna siedzący za kierownica luksusowego jaguara nie chciał poddać się policyjnej kontroli. Funkcjonariusze chcieli sprawdzić dokumenty kierowcy w czasie, gdy pojazd znajdował się na stacji benzynowej.

Niespodziewanie 21-latek wrzucił wsteczny bieg i zaczął uciekać przed policjantami. W samochodzie znajdowały się jeszcze trzy inne osoby, a kierowca nie zważając na bezpieczeństwo ich oraz mieszkańców Kalisza, pędził ulicami miasta.

Policjanci oddali strzał ostrzegawczy

Sceny niczym z filmu akcji nie potrwały jednak długo. Policjanci, widząc, iż 21-letni kierowca nie ma zamiaru zakończyć szaleńczego rajdu, sięgnęli po broń. Oddali strzał ostrzegawczy, co potwierdza zarówno RMF FM oraz lokalny portal Kalisz24Info.

Luksusowy samochód uciekający przed policją przegrał walkę z wybraną trasą ucieczki. Po wyjechaniu z Kalisza policyjny pościg za jaguarem zakończył się w pobliskich Biskupicach w gminie Nowe Skalmierzyce.

Uciekał, bo nie mógł kierować samochodem

Jaguar ugrzązł w polu, a policjanci zatrzymali 21-latka siedzącego za kierownicą luksusowego auta. Szybko na jaw wyszło, dlaczego mężczyzna zdecydował się uciec przed policją ze stacji paliw.

Na 21-letnim kierowcy ciążył zakaz prowadzenia pojazdów. Konto młodego mężczyzny obciążone zostanie kolejnymi wykroczeniami.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: rmf24.pl, kalisz24.info.pl