Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) KPP Hajnówka

Kalisz: Pościg ulicami miasta. Policjanci sięgnęli po broń

5 Lutego 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Luksusowy jaguar, policja, pościg i strzały. Brzmi niczym scena wyjęta z hollywoodzkiego filmu, ale to sobotnie wydarzenia z Kalisza. Doszło do pościgu, w którego czasie policjanci sięgnęli po broń. Finał jest zaskakujący.

Kalisz: policyjny pościg ulicami miasta

Mieszkańcy Kalisza (woj. wielkopolskie) przeżyli w sobotę 4 lutego chwile grozy. Wszystko za sprawą pościgu, jaki rozegrał się na ulicach miasta.

21-letni mężczyzna siedzący za kierownica luksusowego jaguara nie chciał poddać się policyjnej kontroli . Funkcjonariusze chcieli sprawdzić dokumenty kierowcy w czasie, gdy pojazd znajdował się na stacji benzynowej.

Niespodziewanie 21-latek wrzucił wsteczny bieg i zaczął uciekać przed policjantami. W samochodzie znajdowały się jeszcze trzy inne osoby, a kierowca nie zważając na bezpieczeństwo ich oraz mieszkańców Kalisza, pędził ulicami miasta.

Policjanci oddali strzał ostrzegawczy

Sceny niczym z filmu akcji nie potrwały jednak długo. Policjanci, widząc, iż 21-letni kierowca nie ma zamiaru zakończyć szaleńczego rajdu, sięgnęli po broń. Oddali strzał ostrzegawczy , co potwierdza zarówno RMF FM oraz lokalny portal Kalisz24Info.

Luksusowy samochód uciekający przed policją przegrał walkę z wybraną trasą ucieczki. Po wyjechaniu z Kalisza policyjny pościg za jaguarem zakończył się w pobliskich Biskupicach w gminie Nowe Skalmierzyce.

Uciekał, bo nie mógł kierować samochodem

Jaguar ugrzązł w polu, a policjanci zatrzymali 21-latka siedzącego za kierownicą luksusowego auta. Szybko na jaw wyszło, dlaczego mężczyzna zdecydował się uciec przed policją ze stacji paliw.

Na 21-letnim kierowcy ciążył zakaz prowadzenia pojazdów. Konto młodego mężczyzny obciążone zostanie kolejnymi wykroczeniami.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: rmf24.pl, kalisz24.info.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Fryzjerka otrzymała 304 tys. zł zasiłku. ZUS chciał ją pozbawić tej kwoty, ale przedsiębiorczyni wygrała w sądzie
Czytaj więcej >

Polska

Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]