Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jest decyzja ws. kierowcy BMW. Brał udział w śmiertelnym wypadku na autostradzie A1
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 28.09.2023 16:59

Jest decyzja ws. kierowcy BMW. Brał udział w śmiertelnym wypadku na autostradzie A1

samochód wypadek
KMP Piotrków Trybunalski

Nowe informacje ws. śmiertelnego wypadku na autostradzie A1, w którym zginęły trzy osoby w tym zaledwie pięcioletnie dziecko. Prokuratura poinformowała, iż podjęto kroki względem kierowcy BMW. - To jedyne informacje, jakie w tym momencie podajemy - oświadczyła prokurator Anna Mosur z piotrkowskiej Prokuratury Okręgowej.

Nowe fakty ws. wypadku na autostradzie A1

16 września tuż po godzinie 19:00 na autostradzie A1 w Sierosławiu doszło do tragicznego wypadku. Zginęła trzyosobowa rodzina. Kia, w której siedziało pięcioletnie dziecko, uderzyła w bariery ochronne, a następnie stanęła w ogniu. Ofiary spłonęły żywcem.

Od początku pojawiały się zarzuty, że policja nie robi wszystkiego, by wyjaśnić sprawę. Wskazywano, iż mimo pokazywanych nagrań z autostrady A1 z momentu wypadku, śledczy pomijają udział samochodu marki BMW. Prokuratura przekazała nowe informacje i dotyczą one właśnie 31-letniego kierowcy BMW.

Skandaliczne sceny na antenie TVP. "Pan jest chamem"

Prokuratura: kierowca BMW z zarzutami

W czwartek 28 września prokurator Anna Mosur z piotrkowskiej Prokuratury Okręgowej przekazała w rozmowie z Rzeczpospolitą, iż śledczy zdecydowali się przedstawić 31-letniemu kierowcy BMW zarzuty.

- Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na wydanie postanowienia o przedstawieniu temu kierowcy zarzutów z artykułu 177 paragraf 2 kodeksu karnego, dotyczących spowodowania wypadku - przekazała prok. Anna Mosur. Jednocześnie dodała, że to jedyne informacje w tej sprawie, na jakie obecnie można liczyć. Co grozi kierowcy BMW?

Co grozi 31-letniemu kierowcy BMW?

Prokuratura zdecydowała się na to, by kierowca BMW mogący mieć znaczenie dla sprawy śmiertelnego wypadku trzyosobowej rodziny na autostradzie A1 odpowiadać będzie z art. 177 paragraf 2 Kodeksu karnego. Co kryje się pod tym artykułem? Przepis wskazuje, iż “jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat”.

Medialne doniesienia wskazują, że 31-letni kierujący samochodem BMW mógł mieć na liczniku co najmniej 253 km/h. - Materiał dowodowy był gromadzony bardzo skrupulatnie, ale warunkiem postawienia skutecznego zarzutu i ewentualnych środków zapobiegawczych było pozyskanie choćby wstępnej opinii biegłych - mówił Zbigniew Ziobro na temat okoliczności śmierci rodziny z dzieckiem na autostradzie A1.

Źródło: rzeczpospolita, rmf24.pl