Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jechali na egzamin ośmioklasisty, nagle autobus staranował ogrodzenie. Na miejscu straż i pogotowie
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 24.05.2023 14:20

Jechali na egzamin ośmioklasisty, nagle autobus staranował ogrodzenie. Na miejscu straż i pogotowie

wypadek
OSP Wola Zachariaszowska- KSRG

Niepokojące doniesienia z miejscowości Wola Zachariaszowska. W środę, 24 maja kierowca autobusu linii 227 stracił panowanie nad pojazdem, staranował ogrodzenie i wjechał prosto na prywatną posesję. W niebezpiecznym incydencie ucierpiały dwie osoby. Na pokładzie, w momencie wypadku znajdowali się m.in. uczniowie ósmej klasy szkoły podstawowej jadący na egzaminy.

Niebezpieczny wypadek w Woli Zachariaszowskiej

Wola Zachariaszowska (woj. mazowieckie). W środę, 24 maja, około godziny 8:15 doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. - Autobus MPK linii 227 wjechał w bariery energochłonne, a następnie przebił ogrodzenie i wjechał na jedną z posesji znajdujących się w sąsiedztwie szkoły podstawowej - poinformowali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zachariaszowskiej. 

Zaskakujące zakończenie "Wiadomości" TVP. Michał Adamczyk w ostatniej chwili wydał oświadczenie

Dwie osoby lekko ranne

Na miejscu szybko zjawiły się cztery jednostki straży pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe. Jak informują strażacy, w zdarzeniu dwie osoby zostały lekko ranne. Ich życiu ani zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

- Ze względu na fakt, że autobusem podróżowali uczniowie pobliskiej szkoły, którzy spieszyli się na egzamin ósmoklasisty, dyrekcja poprosiła przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego o sprawdzenie stanu zdrowia dzieci. Jedno z nich uskarżało się na ból głowy - informują służby. 

Uczniowie z lekkimi otarciami przystąpili do egzaminu

Pięcioro dzieci spieszyło się tego dnia na egzamin ośmioklasisty. - Finalnie uczniowie z lekkimi otarciami przystąpili do egzaminu - informuje OSP w Woli Zachariaszowskiej. Ważny sprawdzian rozpoczynał się o godzinie 9:00, a w dniu dzisiejszym uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki.

Źródło: OSP Wola Zachariaszowska