Goniec.pl
W Jaworze doszło do pilnej ewakuacji

Jakub Kaminski/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Jawor: Wyciek gazu przy szkole. Ewakuowano 140 dzieci

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

W miejscowości Jawor w województwie dolnośląskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Strażacy przypadkowo odkryli wyciek gazu przy budynku tamtejszej szkoły podstawowej. Ewakuowano 140 dzieci.

Dziennikarze Radia Zet dotarli do informacji, że do wycieku gazu doszło przy siedzibie jednej ze szkół podstawowych w Jaworze. Strażacy odkryli niebezpieczeństwo podczas rutynowego przeglądu, który był realizowany w czwartek 20 maja.

W Jaworze doszło do pilnej ewakuacji

- 140 dzieci trzeba było ewakuować ze szkoły podstawowej przez zagrożenie wybuchem gazu. Strażacy odkryli wyciek gazu przy szkole przypadkiem, dzisiaj pojawili się w tam na rutynowym przeglądzie. Trwa usuwanie awarii instalacji - poinformowała za pośrednictwem Twittera Grażyna Wiatr, dziennikarka Radia Zet.

Z uwagi na zagrożenie wybuchem gazu trzeba było ewakuować aż 140 dzieci. Obecnie trwa usuwanie niebezpiecznej awarii instalacji. Nie wiadomo, ile potrwają prace nad niwelowaniem niebezpieczeństwa. Uczniowie nie wrócą w mury szkoły, póki sytuacja nie zostanie opanowana.

Portal Legnica FM donosi, że dramatyczne wydarzenia rozegrały się w okolicach Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze. Dyrekcja szkoły - zdaniem dziennikarzy - ma oczekiwać na przybycie specjalistycznej grupę gazowników z Chojnowa, którzy pomogą opanować kryzysową sytuację.

- Jaworscy strażacy przeprowadzali rutynowe rozpoznanie operacyjne Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze. Podczas sprawdzania jednego z hydrantów wyczuliśmy woń gazu. Nasze mierniki wykazały, że istnieje zagrożenie wybuchem. W tej sytuacji dowódca podjął natychmiastową decyzję o ewakuacji szkoły - przekazał Łukasz Starowicz z jaworskiej straży pożarnej.

- Ewakuowanych zostało łącznie 170 osób, w tym 140 uczniów. Na miejsce zadysponowaliśmy pogotowie gazowe, które potwierdziło wyciek gazu. Do zdarzenia dojechał także komendant powiatowy. Uczniowie, których ewakuowano na boisko, a następnie skierowani do sali gimnastycznej, sukcesywnie byli odbierani przez swoich rodziców - dodał funkcjonariusz.

Źródło zdjęcia: Twitter/Grażyna Wiatr

Artykuł aktualizowany.

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >