Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Warszawa > Incydenty w Warszawie podczas finału WOŚP. Do akcji wkroczyła policja
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 03.02.2022 15:08

Incydenty w Warszawie podczas finału WOŚP. Do akcji wkroczyła policja

WOŚP
AGENCJA SE/East News

Finał WOŚP w Warszawie: policja informuje o dwóch zatrzymanych osobach, w związku z incydentami, do których doszło podczas jubileuszowego finału WOŚP w miniony weekend.

Finał WOŚP w Warszawie przebiegał na szczęście bez dużej liczby niebezpiecznych incydentów, jednak nie zabrakło osób, które chciały przywłaszczyć sobie pieniądze, wrzucane przez Polaków do charakterystycznych puszek z sercem. Stołeczna policja informuje o dwóch zatrzymaniach.

Finał WOŚP w Warszawie. Dwie interwencje policji

Jako pierwsza w ręce policjantów wpadła kobieta, która kwestowała z podrobioną puszką WOŚP. Funkcjonariusze przyłapali również drugą nieuczciwą osobę, tym razem przy okazji innego incydentu.

- Policjanci z Komendy Rejonowej przy ulicy Wilczej zatrzymali osobę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Wiadomo także, że 25-latek ukradł puszkę z datkami dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już druga osoba zatrzymana przez śródmiejskich policjantów w zawiązku z przestępstwem na szkodę WOŚP - informuje w rozmowie z Goniec.pl podinsp. Robert Szumiata Oficer Prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- 25-latek, który w minioną sobotę z jednego ze sklepów spożywczych ukradł wystawioną na ladzie puszkę z datkami dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi sprzedawcy, kiedy ten przygotowywał dla niego hot doga i włożył puszkę do papierowej torby z pozostałymi zakupami, po czym jak gdyby nigdy nic wyszedł ze sklepu - tłumaczy podinsp. Robert Szumiata.

Policja po ustaleniu tożsamości sprawcy wybrała się do jego mieszkania, gdzie, podczas przeszukania, znaleziono liczne porcje narkotyków. Za ten czyn grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze starają się teraz również ustalić, jaka wartość pieniężna znajdowała się wewnątrz ukradzionej przez niego puszki.

KONIECZNIE zobacz! Tak w tym roku wyglądało "Światełko do nieba" w Warszawie:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: goniec.pl