Goniec.pl
Ikea wycofuje naczynia ze sklepów

Piotr Molecki/East News

Ikea wycofuje talerze, miski i kubki. Mogą pękać

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Ikea wycofuje ze sklepów miski, talerze i kubki z linii HEROISK oraz TALRIKA. Sieć apeluje do klientów, by przestali używać tych produktów i natychmiast dokonali zwrotów, dostaną zwrot pieniędzy. Naczynia mogą pękać i powodować bolesne oparzenia.

- Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem dla IKEA, dlatego podejmujemy środki ostrożności i wycofujemy z rynku miski, talerze i kubki z serii HEROISK i TALRIKA, ponieważ mogą pęknąć i spowodować oparzenia wywołane kontaktem z ich gorącą zawartością. Wszystkie nasze produkty przechodzą testy i są zgodne z obowiązującymi normami oraz przepisami prawa. Pomimo to dotarły do nas informacje o przypadkach ich pęknięcia - napisali przedstawiciele sieci w oficjalnym komunikacie.

Ikea wycofuje naczynia ze sklepów

Zakupione produkty z serii HEROISK i TALRIKA można zwracać w każdym sklepie sieci Ikea. Pracownicy natychmiast dokonają zwrotu kosztów. Co najważniejsze, nie jest konieczne posiadanie paragonu. Mogą to zrobić nawet osoby, które wyrzuciły dowód zakupu.

Więcej informacji na temat wycofywania dwóch popularnych serii można uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 22 275 05 00 lub kontaktując się z obsługą sieci za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Pracownicy odpowiedzą na wszystkie nurtujące klientów pytania.

To nie pierwszy raz, kiedy Ikea wycofuje ze sklepów wadliwe produkty. Przed kilkoma laty sieć zdecydowała się na zakończenie sprzedaży tysięcy łóżek dziecięcych, które - ze względu na wadliwą konstrukcję - mogły powodować niebezpieczeństwo dla użytkowników.

Problematyczne bywały również przekąski sprzedawane pod szyldem marki meblowej. W sklepach Ikea klienci na ogół kupują wyposażenie domów, ale nierzadko w trakcie zakupów decydują się na spożycie proponowanych w restauracjach szwedzkiego koncernu przysmaków. Niektóre można kupić w opakowaniach na wynos.

W ubiegłym roku Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że ciasto Sötsak Skumtopp zawiera w swoim składzie serwatkę w proszku - taka informacja nie została umieszczona na opakowaniu, co stanowi potencjalne niebezpieczeństwo dla osób z alergiami pokarmowymi.

- Klientom uczulonym lub nietolerującym mleka zalecamy zwrócenie produktu w najbliższym sklepie Ikea w celu uzyskania pełnego zwrotu kosztów. Dowód zakupu nie jest wymagany - podkreślano wówczas na stronie internetowej sieci.

Sanepid w ostatnich dniach informował także o wycofywaniu produktów z innych popularnych sklepów. W łopatkach do teflonu sprzedawanych w Pepco odkryto obecność pierwszorzędowych amin aromatycznych, które mogą migrować do żywności, powodując zagrożenie zdrowia.

Możliwą migrację pierwszorzędowych amin aromatycznych stwierdzono również w przypadku nabierki do zup z poliamidu. Sieć już w marcu zablokowała sprzedaż produktu we wszystkich swoich sklepach. Podobne zagrożenie mogło czekać konsumentów ze strony ubijaczy do piany.

  • Córka Katarzyny Dowbor to zjawiskowa piękność. Niewielu wie, kto jest jej ojcem

  • Wielka awaria systemu do wystawiania e-recept w całej Polsce

  • Czajka zbierał pieniądze na pogrzeb mamy. Powiedział, na co je wydał

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Money.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >