Goniec.pl
Jarosław Gowin ujawnił ważne informacje

Flick Piotr Drabik CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)

Gowin zapowiada szczepienia w firmach od połowy maja

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Wicepremier oraz minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiedział, że akcja szczepień przeciwko COVID-19 w firmach ruszy już od połowy maja. Przedstawiciel rządu zaznaczył jednak, że taki plan będzie realny jedynie wtedy, gdy producenci

Jarosław Gowin wskazał, że ważne jest włączenie do programu szczepień przeciwko COVID-19 średnich i dużych firm. Przedsiębiorstwa, które wyrażą zainteresowanie szczepieniami dla swoich pracowników, być może będą mogły skorzystać z możliwości ich zaszczepienia już od połowy maja.

Jarosław Gowin przekazał ważne informacje w sprawie szczepień przeciwko COVID-19

Jak przekazał wicepremier Jarosław Gowin, jeśli koncerny produkujące szczepionki wykażą się rzetelnością, krajowe firmy będą mogły szczepić swoich pracowników przeciwko COVID-19 już od połowy maja br. Celem rządu ma być przeprowadzenie tych szczepień szybko i bezpiecznie.

Firmy zainteresowane zaszczepieniem swoich pracowników miałyby zawierać umowy z podmiotami medycznymi, posiadającymi uprawnienia do przeprowadzania tych szczepień. Szczepionki miałyby zostać z kolei dostarczone bezpłatnie przez rząd. Jak przyznał Jarosław Gowin, z szacunków wynika, że zainteresowanie tym rozwiązaniem jest bardzo duże.

- Firmy reprezentowane na dzisiejszym spotkaniu zatrudniają ok. 2 mln pracowników, a jeszcze w tym tygodniu skonsultuję propozycje rządowe z Radą Przedsiębiorczości, która skupia osiem głównych organizacji pracodawców. A zatem ta pula potencjalnych adresatów jest wielomilionowa - przekazał minister rozwoju, pracy i technologii.

Rząd stawia jednak warunek. By móc skorzystać z możliwości zaczepienia pracowników w firmie, należy zgromadzić nie mniej, niż 500 chętnych. Taki limit ma rekompensować rządowi czas, poświęcony na dostarczanie szczepionek i organizację akcji. Na razie nie wiadomo, czy z tej formy szczepienia będzie mogła skorzystać również rodzina pracowników.

Zezwolenie na organizację szczepień przeciwko COVID-19 w firmach ma przyśpieszyć Narodowy Program Szczepień. Na razie wciąż trwają jednak spotkania w tej sprawie pomiędzy przedstawicielami rządu a środowiskiem biznesowym.

Jarosław Gowin podkreślił również, że jego zdaniem osoby, które przyjęły już szczepionkę przeciwko COVID-19, powinny odzyskać możliwość korzystania m.in. zamkniętych obecnie obiektów noclegowych oraz lokali gastronomicznych.

[EMBED-242]

- Mówię to z pełną odpowiedzialnością za przyszłość polskiej gospodarki, za przyszłość dziesiątków tysięcy firmy, często firm rodzinnych, ze strony polskiego państwa - wskazał minister Gowin.

Jak podało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia, do tej pory w Polsce wykonano łącznie 7 687 617 szczepień przeciwko COVID-19. Z przekazanych danych wynika, że 1 dawkę preparatu przyjęło 5 581 068 osób, a obie dawki dostało 2 106 549 mieszkańców kraju.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Monika Majko

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >