Goniec.pl

Flick Piotr Drabik CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)

Gowin zapowiada szczepienia w firmach od połowy maja

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Jarosław Gowin wskazał, że ważne jest włączenie do programu szczepień przeciwko COVID-19 średnich i dużych firm. Przedsiębiorstwa, które wyrażą zainteresowanie szczepieniami dla swoich pracowników, być może będą mogły skorzystać z możliwości ich zaszczepienia już od połowy maja.

Jarosław Gowin przekazał ważne informacje w sprawie szczepień przeciwko COVID-19

Jak przekazał wicepremier Jarosław Gowin, jeśli koncerny produkujące szczepionki wykażą się rzetelnością, krajowe firmy będą mogły szczepić swoich pracowników przeciwko COVID-19 już od połowy maja br. Celem rządu ma być przeprowadzenie tych szczepień szybko i bezpiecznie.

Firmy zainteresowane zaszczepieniem swoich pracowników miałyby zawierać umowy z podmiotami medycznymi, posiadającymi uprawnienia do przeprowadzania tych szczepień. Szczepionki miałyby zostać z kolei dostarczone bezpłatnie przez rząd. Jak przyznał Jarosław Gowin, z szacunków wynika, że zainteresowanie tym rozwiązaniem jest bardzo duże.

- Firmy reprezentowane na dzisiejszym spotkaniu zatrudniają ok. 2 mln pracowników, a jeszcze w tym tygodniu skonsultuję propozycje rządowe z Radą Przedsiębiorczości, która skupia osiem głównych organizacji pracodawców. A zatem ta pula potencjalnych adresatów jest wielomilionowa - przekazał minister rozwoju, pracy i technologii.

Rząd stawia jednak warunek. By móc skorzystać z możliwości zaczepienia pracowników w firmie, należy zgromadzić nie mniej, niż 500 chętnych. Taki limit ma rekompensować rządowi czas, poświęcony na dostarczanie szczepionek i organizację akcji. Na razie nie wiadomo, czy z tej formy szczepienia będzie mogła skorzystać również rodzina pracowników.

Zezwolenie na organizację szczepień przeciwko COVID-19 w firmach ma przyśpieszyć Narodowy Program Szczepień. Na razie wciąż trwają jednak spotkania w tej sprawie pomiędzy przedstawicielami rządu a środowiskiem biznesowym.

Jarosław Gowin podkreślił również, że jego zdaniem osoby, które przyjęły już szczepionkę przeciwko COVID-19, powinny odzyskać możliwość korzystania m.in. zamkniętych obecnie obiektów noclegowych oraz lokali gastronomicznych.

[EMBED-242]

- Mówię to z pełną odpowiedzialnością za przyszłość polskiej gospodarki, za przyszłość dziesiątków tysięcy firmy, często firm rodzinnych, ze strony polskiego państwa - wskazał minister Gowin.

Jak podało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia, do tej pory w Polsce wykonano łącznie 7 687 617 szczepień przeciwko COVID-19. Z przekazanych danych wynika, że 1 dawkę preparatu przyjęło 5 581 068 osób, a obie dawki dostało 2 106 549 mieszkańców kraju.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Ostry atak rosyjskiego dowódcy na Putina. "Władimirze, zamknij się. Milcz"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos w sprawie Jana Pawła II. Wymowne słowa obiegły sieć. "Nie wierzę, że..."
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Czytaj więcej >

Wiadomości

ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile
Czytaj więcej >

Wiadomości

Funkcjonariusze kontrolowali auto, gdy zajrzeli do środka, zdębieli. Od razu zatrzymali kierowcę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Donald Tusk opublikował nowy film i rozpętał potężną burzę. Politycy PiS podnieśli lament
Czytaj więcej >
Monika Majko

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]