Goniec.pl > Polska > GDDKiA ujawnia, co kierowcy robią w tunelu POW. Jeden chciał stanąć na głowie
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 04.01.2022 07:14

GDDKiA ujawnia, co kierowcy robią w tunelu POW. Jeden chciał stanąć na głowie

EN 01506405 0002
Facebook.com/GDDKiA

- Od zatrzymania pojazdu tuż przed wyjazdem z tunelu, przez zatrzymanie za sprawą potrzeby fizjologicznej dziecka, czy też nocną akcję z zablokowaniem wjazdu od strony Wilanowa, by zrobić sesję zdjęciową wewnątrz tunelu - wylicza Małgorzata Tarnowska.

Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA, zaznacza, że nieodpowiedzialne zachowania kierowców mają raczej charakter incydentalny, a większość użytkowników tunelu POW potrafi zachowywać się w bezpieczny sposób. Niestety zdarzają się również poważne występki.

Najdziwniejszym zarejestrowanym przez kamery monitoringu zajściem był jednak wybryk mężczyzny, który ewidentnie pomylił najdłuższy tunel w Polsce z salą gimnastyczną.

- Wszystkich nieodpowiedzialnych kierowców i ich pasażerów przebił jednak ten, który wysiadł z pojazdu, by spróbować stanąć na głowie na jednym z pasów ruchu drogi ekspresowej - podsumowuje rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

GDDKiA poinformowała dzisiaj o wybrykach kierowców w otwartym niespełna dwa tygodnie temu tunelu POW. Nie wszyscy zdają sobie chyba sprawę, że system monitoringu działa tam 24h na dobę i wszystkie najdziwniejsze i bardzo nieodpowiedzialne zachowania zostają zarejestrowane.