Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Gdańsk: Pożar w kamienicy. Nie żyje 70-letnia kobieta
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 24.01.2023 15:26

Gdańsk: Pożar w kamienicy. Nie żyje 70-letnia kobieta

KM PSP w Gdańsku
KM PSP w Gdańsku

Tragiczny pożar w Gdańsku. Po ugaszeniu ognia w kamienicy przy ul. Dworskiej znaleziono zwłoki 70-latki. Jak poinformowali funkcjonariusze, akcja była trudna, ponieważ mieszkanie było pełne odpadów. Przyczyny zdarzenia na razie nie są znane. Pożar wybuchł również w Tchórzewie - zginął 72-letni mężczyzna.

70-latka zginęła w pożarze

Pożar wybuchł wczoraj (23.01) po 18:00 w mieszkaniu w trzypiętrowej kamienicy przy ul. Dworskiej w gdańskim Brzeźnie. Jedna z lokatorek zaalarmowała straż pożarną o dymie na klatce schodowej. - Zgłoszenie wpłynęło po 18:35. W trakcie działań odnaleźliśmy zwłoki około 70-letniej kobiety. Na miejscu pracowało pięć jednostek straży pożarnej - przekazali na Twitterze przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Mieszkanie, w którym wybuchł pożar, zamieszkiwało starsze małżeństwo. Ofiara pożaru to najpewniej mieszkająca w lokalu kobieta. Strażacy przekazali w rozmowie z reporterami Radia Gdańsk, że "akcja była trudna, bo mieszkanie wypełnione było zgromadzonymi odpadami". Przyczyny tragedii wyjaśnią śledczy. W gaszeniu pożaru uczestniczyło pięć strażackich zastępów.

Pożar w Radzyniu

To nie jedyny pożar, który od wczoraj pochłonął życie. Dziś (24.01) rano policja dowiedziała się o pożarze domu w miejscowości Tchórzew w gminie Borki (woj. lubelskie). - W trakcie akcji gaśniczej wewnątrz spalonego domu ujawniono zwłoki ludzkie. Najprawdopodobniej jest to ciało 72-letniego mężczyzny, właściciela posesji - poinformował podkomisarz Piotr Mucha z KPP w Radzyniu Podlaskim. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Trwa wyjaśnianie szczegółów zdarzenia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: KM PSP w Gdańsku, Radio Gdańsk, KPP w Radzyniu Podlaskim

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!