NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Eksplozja na terenie jednego z zakładów w Warszawie. Nie żyją dwie osoby
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 27.09.2023 13:50

Eksplozja na terenie jednego z zakładów w Warszawie. Nie żyją dwie osoby

śmigłowiec LPR
materiały policyjne (zdj. ilustracyjne)

Warszawa. Na terenie jednej z firm przy ulicy Spedycyjnej doszło do wybuchu. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nie żyją dwie osoby - przekazała PAP kom. Paulina Onyszko z policji na Białołęce.

Warszawa. Wybuch na Tarchominie

Do zdarzenia doszło po godzinie 11.00 w jednym z zakładów na Tarchominie, podczas prac konserwatorskich. Według informacji TVN Warszawa, na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej. Lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Do wybuchu doszło na terenie zakładów farmaceutycznych. Dwie osoby zginęły na miejscu. Przyczyny tego tragicznego zdarzenia szczegółowa wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Agnieszka Holland ma ochronę. Po premierze "Zielonej granicy" pilnują jej całą dobę

Eksplozja na terenie jednego z zakładów w Warszawie

Jak poinformowała policjantka, na terenie firmy prowadzone były prace konserwacyjne w komorze ciepłowniczej. - Z niewyjaśnionych przyczyn doszło do wybuchu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które pomimo podjętych działań ratunkowych zmarły - dodała. 

- Podczas prac spawalniczych w tunelu znajdującym się pod ziemią doszło do wypadku - potwierdził chwilę po zdarzeniu Wojciech Kapczyński ze straży pożarnej.

Na miejscu pracuje policja i prokuratura

Strażak dodał, że obie poszkodowane osoby były nieprzytomne. - Po naszym przyjeździe jedna z osób poszkodowanych była już na powierzchni, nasze działania polegały na wydostaniu drugiego poszkodowanego i przekazaniu go ratownikom medycznym - zaznaczył w rozmowie z reporterem TVN Warszawa.

- Trwają czynności związane z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, ustaliliśmy świadków, zbieramy pierwsze informacje. Na miejscu będzie pracował również prokurator - poinformowała kom. Paulina Onyszko z policji na Białołęce.

 

Źródło: PAP/TVN Warszawa