Goniec.pl
wypadek nie żyje

facebook.com Ochotnicza Straż Pożarna w Barczewie

DK nr 16: 2 osoby nie żyją, 3 kolejne ranne w tym dziecko

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Na drodze krajowej numer 16 doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia się trzech pojazdów na odcinku pod Olsztynem w województwie warmińsko-mazurskim śmierć poniosły dwie osoby. Podczas zdarzenia ucierpiały również trzy kolejn

Do tragicznego wypadku doszło na wysokości miejscowości Kaplityny pod Olsztynem. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media przed Łęgajnami w kierunku Barczewa w późnych godzinach popołudniowych zderzyły się trzy pojazdy. Dwóch mężczyzn nie przeżyło tego zdarzenia.

Wstępne ustalenia dziennikarzy wskazują na to, że wypadek miał miejsce po godzinie 18:00. Jak przekazały służby, najpierw doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów, później nastąpiło starcie z trzecim. Komenda Miejska Policji w Olsztynie potwierdziła dwie ofiary śmiertelne.

Koszmarny wypadek na drodze krajowej numer 16

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez starszego sierżanta Andrzeja Jurkuna, oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w wypadku życie straciło dwóch mężczyzn. Obaj zginęli na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.

Z relacji oficera prasowego wynika, że do wypadku doszło w trakcie manewru wyprzedzania. Wówczas ford transit zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym marki Scania.

Po tym doszło do kolejnego zderzenia – tym razem z samochodem osobowym marki Hyundai. Zginęli dwaj mężczyźni, którzy jechali fordem transit. To ten pojazd rozpoczął manewr wyprzedzania.

Na miejscu pojawiła się policja, pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna. Funkcjonariusze obecnie badają okoliczności, w jakich doszło do tego tragicznego zdarzenia.

Po wypadku troje poszkodowanych trafiło do szpitala

Według wiadomości, jakimi podzielił się oficer prasowy, w wyniku wypadku, do którego doszło pod Olsztynem, obrażenia odniosło troje osób. Jedną z nich jest mężczyzna, który jechał fordem transit z ofiarami śmiertelnymi.

[EMBED-243]

Ranni w wyniku tragicznego zdarzenia zostali także 39-letnia kobieta oraz 8-letnie dziecko, którzy jechali osobowym samochodem marki Hyundai.

Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala. Oficer prasowy Andrzej Jurkun przekazał, że droga zostałą zablokowana, a służby wyznaczyły objazd. Przed godziną 20:00 poinformował, że utrudnienie może utrzymać się jeszcze przez kilka godzin.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Wnuczek wyrzucił swoją babcię przez balkon. Kobieta zmarła, wszystko zarejestrowała kamera

  • Policjanci odkryli fabrykę narkotyków w zakładzie pogrzebowym w Ostródzie

  • Przykre sceny w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Zmarło 6 osób, gdy zabrakło tlenu

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >