Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dwa tramwaje zderzyły się w centrum Łodzi, trwa akcja służb. Rannych jest blisko 30 osób, wstrzymano ruch
Monika Majko
Monika Majko 25.08.2022 21:21

Dwa tramwaje zderzyły się w centrum Łodzi, trwa akcja służb. Rannych jest blisko 30 osób, wstrzymano ruch

wypadek-droga-znak-ostrzezenie-policja-podkarpacka
Policja Podkarpacka [zdjęcie ilustracyjne]

W centrum Łodzi doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego poszkodowanych zostało blisko 30 osób. W mieście doszło do zderzenia dwóch tramwajów. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło w czwartek po południu w Łodzi, na al. Mickiewicza przy hotelu. Tramwaj linii 10 wjechał w tramwaj linii 14, a media z początku informowały o 5 poszkodowanych osobach. Na miejsce wysłano medyków.

Wypadek w Łodzi, zderzyły się dwa tramwaje. 29 osób rannych

Z minuty na minutę liczba poszkodowanych rosła. Do obecnych na miejscu ratowników zgłaszały się kolejne osoby z obrażeniami, łącznie rannych zostało 29 uczestników zdarzenia.

- W tej chwili mamy 29 osób poszkodowanych w wypadku, 11 z nich jest w szpitalach - przekazała w rozmowie z PAP tuż po godz. 19:00 mł. asp. Jadwiga Czyż z łódzkiej policji drogowej.

Jedna z poszkodowanych osób jest ciężko ranna, lekarze podejrzewają, że doszło u niej do urazu kręgosłupa. Na razie nieznana jest przyczyna wypadku.

Kierujący tramwajami mężczyźni w chwili zdarzenia byli trzeźwi, a służby pobrały od nich krew do dalszych badań. W centrum Łodzi są obecnie utrudnienia w ruchu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PAP/Radio Zet/Goniec