Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Cztery ciała w warszawskiej kamienicy. Są nowe informacje, policja zatrzymała 7 osób
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 09.04.2024 11:22

Cztery ciała w warszawskiej kamienicy. Są nowe informacje, policja zatrzymała 7 osób

Policja
Fot. materiały Goniec.pl (zdj. ilustracyjne)

W poniedziałek 8 kwietnia w opuszczonej kamienicy na warszawskiej Woli odkryto ciała czterech osób. Zwłoki były okaleczone, dwa ciała znajdowały się pod ziemią. Policja w związku ze sprawą zatrzymała już 7 osób. 

Makabrycie odkrycie na warszawskiej Woli

W poniedziałek, 8 kwietnia w znajdującej się na warszawskiej Woli kamienicy znaleziono cztery ciała. Do odkrycia doszło w zajmowanym przez osoby bezdomne pustostanie przy ul. Grzybowskiej 71. W związku ze sprawą zostało wszczęte prokuratorskie śledztwo.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w związku z odnalezieniem w opuszczonej kamienicy przy ulicy Grzybowskiej czterech ciał mężczyzn - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Szymon Banna.

Media: Trzy ciała w kamienicy na warszawskiej Woli. Na miejscu służby, są zatrzymani Dramat w środku nocy. Budynek ze zwierzętami i maszynami stanął w płomieniach

Policja zatrzymała 7 osób

Zwłoki były okaleczone, dwa ciała znajdowały się pod ziemią. Według ustaleń do zdarzenia miały przyczynić się osoby trzecie

Ślady i przedmioty zabezpieczone na miejscu zdarzenia wskakują, że do śmierci mężczyzn przyczyniły się osoby trzecie – mówi rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej.

Policja dokonała już pierwszych zatrzymań. Jak informuje TVN Warszawa, aresztowano 7 osób. 

Trwają czynności procesowe zmierzające do ustalenia okoliczności ich śmierci. W sprawie zatrzymano osoby mogące mieć związek z przedmiotowym zdarzeniem - dodaje rzecznik.

Doszło do zdarzenia o charakterze kryminalnym

Jak na razie warszawscy policjanci, powołując się na dobro śledztwa, nie udzielają szerszych informacji dotyczących sprawy. 

Potwierdzamy, że doszło do zdarzenia o charakterze kryminalnym, na miejscu pracują policjanci - mówi podkom. Jacek Wiśniewski z Komendy Stołecznej Policji.

Wiadomo, ze kamienicę zajmowały osoby bezdomne, a znalezione ciała były już w znacznym stopniu rozkładu. 

Źródło: Wirtualna Polska/TVN Warszawa