Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Częstochowa: Mężczyzna zginął na pasach. "Czy to poszukiwany od roku Jacek Jaworek?"
Natalia Janus
Natalia Janus 10.07.2022 18:02

Częstochowa: Mężczyzna zginął na pasach. "Czy to poszukiwany od roku Jacek Jaworek?"

pasy
Źródło/Dzieje się - Śląskie

Częstochowska opublikowała zdjęcia zwłok mężczyzny, który zginął na skutek potrącenia przez samochód. Funkcjonariusze wydali apel prosząc o pomoc w jego identyfikacji oraz udostępnili nagranie, na którym widać, że położył się na przejściu dla pieszych. Po publikacji drastycznych fotografii, w sieci pojawiły się zatrważające spekulacje. Czy to możliwe, że mężczyzna, który zginął na pasach to oskarżony o potrójne zabójstwo Jacek Jaworek?

Częstochowa. Położył się na pasach, najechało na niego auto dostawcze

Do zdarzenia doszło w środę, 6 lipca, około godziny 4:00 przy alei Wolności w Częstochowie. Policjanci dotarli do szokującego nagrania z monitoringu, na którym widać jak nieznany mężczyzna kładzie się na środku przejścia dla pieszych. Leżącego mężczyznę najpierw omija samochód, a po chwili najeżdża na niego dostawczy mercedes. Wideo zostało opublikowane w sieci. Poszkodowany zmarł na miejscu.

- Śledczy ustalili, że kierowca mercedesa nie zachował ostrożności zbliżając się do pasów, a po najechaniu na pieszego pojechał dalej i nie udzielił mu pomocy. W dodatku w chwili zatrzymania badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał 0,32 promila. Śledczy ustalą, czy w chwili zdarzenia również znajdował się pod jego działaniem, a jeśli tak, to jakie było jego stężenie - poinformowała w sobotę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkomisarz Sabina Chyra-Giereś. Już w piątek kierujący pojazdem został doprowadzony do prokuratury. Tam, na podstawie zebranego materiału dowodowego, usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia. Podejrzany natomiast nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa.

Policja publikuje zdjęcia zwłok mężczyzny. W sieci zatrważające spekulacje

Tożsamość zmarłego nadal nie została zidentyfikowana. Dlatego na stronie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie pojawiły się zdjęcia zwłok, z apelem o pomoc w ich identyfikacji.

Jak podano w rysopisie, poszkodowany to mężczyzna w wieku około 50 lat. Miał 172 cm wzrostu, ciało krępej budowy i krótkie, jasne włosy. Był ubrany w biały t-shirt, w niebieskie i czerwone paski, spodnie jeansowe i zielone buty sportowe. 

Jednak w sieci od razu pojawiły się zatrważające spekulacje. Wielu internautów po zobaczeniu drastycznych zdjęć zwłok zauważyło, że mężczyzna, który zginął na pasach przypomina oskarżonego o potrójne zabójstwo Jacka Jaworka. Mężczyzna jest poszukiwany przez policję już od ponad roku.

- Na moje oko na 99 procent to poszukiwany Jacek Jaworek - napisał jeden z internautów. - To samo powiedziałam jak zobaczyłam to zdjęcie - brzmiała odpowiedź kolejnego użytkownika.

To jednak tylko dwa, z masy opublikowanych w sieci komentarzy wskazujących na tezę, że przejechany na pasach mężczyzna łudząco przypomina poszukiwanego Jacka Jaworka. Policja nie potwierdziła tych doniesień.

Zdjęcia można zobaczyć klikając TUTAJ. Uwaga, tylko dla dorosłych!

Minął rok od zbrodni w Borowcach. Jacek Jaworek nadal poszukiwany

10 lipca 2021 roku w miejscowości Borowce koło Częstochowy w domu jednorodzinnym wezwani do awantury domowej policjanci znaleźli ciała 44-letniego małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone. Przeżył tylko młodszy, 13-letni syn, który zdołał się najpierw ukryć, a potem uciec.

Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest brat 44-latka Jacek Jaworek. Mężczyzna mieszkał z rodziną po opuszczeniu zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności w związku z uchylaniem się od płacenia alimentów. Tuż po zbrodni Jaworek uciekł.

Efekty rocznego śledztwa są niestety niewielkie. Nie wiadomo, co stało się z Jackiem Jaworkiem. Jest list gończy, czerwona nota Interpolu i nagroda wyznaczona przez policję. Niedawno opublikowano portrety pokazujące, jak może teraz wyglądać poszukiwany. Niestety, żadne z tych działań - przynajmniej oficjalnie - nie przyniosło przełomu. 

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: tvn24.pl, Goniec.pl