Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Cyklon Patrycja nad Polską. Nadchodzi gwałtowna zmiana pogody
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 01.04.2024 19:37

Cyklon Patrycja nad Polską. Nadchodzi gwałtowna zmiana pogody

deszcz parasolka
Fot. Erik Witsoe/Pixabay.com

Nad Polskę nadciąga cyklon Patrycja, a wraz z nim zimniejsze masy powietrza. Pogoda już w ciągu kilku najbliższych dni przestanie nas rozpieszczać, zrobi się także niebezpiecznie. W prognozach przeważają chmury, opady i silny wiatr. W niektórych rejonach kraju wystąpi deszcz ze śniegiem i śnieg.

Gwałtowne pogorszenie pogody już we wtorek

Pogoda bez wątpienia rozpieszczała nas w ciągu ostatnich dni. Wiosennie, a nawet letnie było na terenie całej Polski, z temperaturami przekraczającymi 20 st. C. Niestety, aura ta nie zostanie z nami na długo. Już w najbliższym czasie czeka nas spore rozczarowanie, wszystko przez zmianę pogody, która rozpoczęła się w Wielkanocny Poniedziałek

Nadchodzi wielkie ochłodzenie i śnieg. Zima nie daje za wygraną

Huraganowy wiatr na południu Polski

Mieszkańcy południowego regionu Polski muszą w Poniedziałek Wielkanocny mierzyć się z huraganowym wiatrem. Na szczytach osiąga on prędkość do 130 kilometrów na godzinę, a w Zakopanem porywy przekraczają prędkość 80 kilometrów na godzinę. Wszystko za sprawą cyklonu Patrycja, który nadciąga nad Polskę z zachodu. We wtorek meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie duże lub umiarkowane na terenie całego kraju, wraz z miejscowymi opadami deszczu. Gwałtownie spadnie również temperatura – na termometrach zobaczymy maksymalnie 10-13 st. C.

ZOBACZ TAKŻE: "Teleexpress" nagle przerwany. Maciej Orłoś zabrał głos

Nawet 0 st. C na północy Polski, a po kilku dniach do 27 st. C na Dolnym Śląsku

Zdecydowanie zimniej będzie w środę – w ciągu doby temperatura spadnie nawet o 25 stopni. Na północy termometry wskażą poniżej 5 st. C, a od Pomorza po Podlasie zobaczymy nawet 0 st. C. Zimowa aura objawi się także deszczem ze śniegiem i śniegiem.

Kiedy możemy liczyć a poprawę pogody? Ta ma nadejść już w najbliższy weekend, a temperatury zbliżać będą się do tych, które zaobserwowaliśmy w czasie świąt wielkanocnych. Synoptycy z IMGW prognozują nawet do 27 st. C na Dolnym Śląsku.

 

Źródło: o2.pl, IMGW.