Goniec.pl
(screen) Twitter/@kasia_volley13

(screen) Twitter/@kasia_volley13

Bydgoszcz. Niecodzienna scena na jednej z ulic. Wszyscy wyciągali telefony

14 Października 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Bydgoszcz. Niecodzienna sytuacja na jednej z ulic - przechodnie wypatrzyli mężczyznę podróżującego z nietypową towarzyszką uwiązaną na smyczy. Zaskoczeni mieszkańcy wrzucili film do sieci.

Co ciekawe, taki widok w sąsiedztwie szkoły nie powinien być niczym dziwnym. Jedna z ważnych metod leczenia siłami zwierząt to właśnie alpakoterapia, która polecana jest m.in. dla dzieci z problemami rozwojowymi. A to właśnie alpakę mężczyzna prowadził ulicami Bydgoszczy.

policja

Kolejna śmierć na granicy z Białorusią. Znaleziono ciało mężczyzny

CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz. Spacerująca alpaka w środku miasta

Niedaleko jednego z bydgoskich przedszkoli przechodnie zauważyli mężczyznę idącego z alpaką uwiązaną na smyczy. Zwierzę swobodnie szło za swoim właścicielem. Ten po chwili zatrzymał się przy furtce przedszkola i wszedł na jego teren.Niecodzienna spacerowiczka bydgoskich ulic była jednak oczekiwanym w przedszkolu gościem. Coraz większą popularność w wielu miastach zyskuje sobie alpakoterapia, czyli terapia, w której czynny udział mają zwierzęta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W Bydgoszczy taki rodzaj terapii, ale również spotkania dla dzieci i rekreację ze zwierzętami prowadzi Stacja Alpaki. W ramach przedsięwzięcia właściciele alpak pokazują, jak można się z nimi bawić i jakie formy aktywności są dla nich odpowiednie, a dzieci mogą dzięki temu nabyć większej wrażliwości w stosunku do zwierząt.

Alpakoterapia - co to i dla kogo?

- Alpakoterapia jest to metoda wspomagająca konkretne działania terapeutyczne, ma określone cele i prowadzona jest przez wykwalifikowanego terapeutę, w porozumieniu ze specjalistą (...). Odbywa się systematycznie, ma na celu poprawę funkcji poznawczych, społecznych, emocjonalnych, ruchowych - można przeczytać na stronie Stacja Alpaki.

Wskazana jest przede wszystkim dla dzieci i osób całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psycho-fizycznymi, zespołem Downa, ale również z dysleksją.

Nie tylko dzieci mogą skorzystać z pomocy futrzastych stworzeń. Wiele z nich przystosowanych jest również do pracy z osobami dorosłymi - przede wszystkim cierpiącymi na depresję, załamania nerwowe i znajdujących się w sytuacjach stresowych.

Alpaki mogą być coraz częstszymi gośćmi na naszych ulicach. Należy jednak pamiętać, że to zwierzęta bardzo wrażliwe i bojaźliwe. Nieodpowiednia reakcja człowieka może je bardzo zestresować.

Potężny aktor wziął ślub z drobną kobietą. Nie spodziewał się dramatu, który stał się później

Slajd 1 z 5

Júlíus Björnsson to jeden z największych aktorów

Júlíus Björnsson jest inslandzkim strongmanem, który większą popularność zdobył jednak jako aktor. Ogromna sylwetka mężczyzny sprawiła, że zainteresował się nim show-biznes. Sportowiec otrzymał rolę w jednym z najbardziej znanych seriali – "Grze o tron". W produkcji HBO znanej na całym świecie wcielił się w postać Gregora Clegana, czyli Góry. Warto wspomnieć, że mężczyzna mierzy ponad dwa metry wzrostu, a jego waga przekracza 150 kilogramów. Fot. Instagram/thorbjornsson

 Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: goniec.pl

Anna DymarczykAutor

Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Morawiecki wspomina rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trzebieszów: zakrwawione zwłoki kobiety w samochodzie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz Michał Woźnicki usłyszał wyrok. Obraził dziennikarzy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny zaatakował osoby LGBT+

Czytaj więcej >
Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >