Goniec.pl > Polska > Burza śnieżna uderzyła w Warszawie. Miasto jest sparaliżowane, nie ma prądu
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 17.01.2022 10:26

Burza śnieżna uderzyła w Warszawie. Miasto jest sparaliżowane, nie ma prądu

z ostatniej chwili warszawa czerwone
WARSZAWA - Z OSTATNIEJ CHWILI

Załamanie pogody na Mazowszu. Burza śnieżna uderzyła rano z podwójną siłą. Po bardzo wietrznej nocy, mieszkańcy muszą przygotować się na zawieje i zamiecie śnieżne, burze z piorunami oraz nadal bardzo silny wiatr. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach. W całym mieście sypie śnieg.

Dzisiejsze załamanie pogody nad województwem mazowieckim przyniosło nie tylko obfite opady śniegu oraz porywy silnego wiatru, ale także niespotykaną o tej porze roku - burze z błyskawicami i grzmotami. Cały czas obficie pada śnieg, a jak informuje straż pożarna - ratownicy wyjeżdżają do coraz większej liczby zdarzeń atmosferycznych. Jak donoszą nasi czytelnicy, w wielu miejscach w Warszawie występują problemy w dostawie prądu.

Nagranie z Warszawy, wykonane przez naszego reportera:

Jak informuje Warszawski Transport Publiczny, z powodu trudnych warunków atmosferycznych występują utrudnienia w kursowaniu pojazdów WTP. Możliwe są duże opóźnienia kursów.

Poniżej prezentujemy mapę burzową Polski z serwisu burze.dzis.net

Burza

Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, od 8.00 do 10:00 na terenie woj. mazowieckiego odnotowano 184 zdarzenia atmosferyczne (silne wiatry), najwięcej: 17 - pow. ciechanowski, 15 - Warszawa, 12 - pow. mławski, 12 - pow. płoński. Brak poszkodowanych. Zdarzenia dot. oberwanych konarów, banerów reklamowych, 5 naderwanych dachów.

Wczoraj informowaliśmy o wydanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alercie pogodowym, który został rozesłany do mieszkańców całego kraju. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem, obowiązuje dzisiaj do godziny 23.00. Wiatr w porywach może osiągać prędkość nawet 100 km/h. <<<WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ>>>

Według prognoz synoptyków z IMGW w Warszawie, w poniedziałek zachmurzenie będzie duże z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu przechodzącymi w deszcz. Temperatura od 0°C do 6°C. Wiatr będzie silny i porywisty; nad morzem porywy wiatru do 110 km/h, a północy i w centrum kraju do 100 km/h i na pozostałym obszarze do 90 km/h. Wiatr powodował będzie, szczególnie w górach, zawieje i zamiecie śnieżne.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec.pl