Goniec.pl > Wiadomości > Biedronka wydała specjalny komunikat. Popularny produkt wycofany z oferty
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 15.05.2023 16:42

Biedronka wydała specjalny komunikat. Popularny produkt wycofany z oferty

Biedronka
Iberion

Biedronka wydała pilny komunikat. Wynika z niego, że z oferty popularnej sieci wycofany zostanie pieczony kebab z kurczaka, w którym wykryto niebezpieczną dla zdrowia bakterię. Klienci, którzy zakupili wspomniany produkt, proszeni są o jego zwrot lub zniszczenie.

Pilny komunikat Biedronki. Bakteria wykryta w partii kebabu z kurczaka

Biedronka opublikowała pilny komunikat, w którym ostrzega klientów przed partią kebabu z kurczaka. Wycofaniu podlegać będzie kebab z kurczaka pieczonego ciętego 300 g marki Dania Express z terminem trwałości i numerem partii: 13.05.2023 220423-70858 wyprodukowany dla Jeronimo Martins Polska S.A. W produkcie wykryta została niebezpieczna bakteria listeria monocytogenes.

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. Weszła do przedszkola i zrobiła oburzającą rzecz

Klienci proszeni o zwrot lub zniszczenie produktu

Osoby, które zakupiły opisywany kebab, proszone są o jego zniszczenie lub zwrócenie do sklepu Biedronki, w którym produkt został nabyty. Klienci otrzymają zwrot pieniędzy. - Wszystkim konsumentom, którzy zwrócą produkt, wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu) zostanie zwrócony koszt nabycia produktu - czytamy w komunikacie. 

Niebezpieczeństwo dla zdrowia konsumentów

Przekroczenie dopuszczalnych limitów listeria monocytogenes może skutkować listeriozą, czyli zakażeniem bakteryjnym. Do grupy ryzyka w szczególności zaliczają się osoby z obniżoną odpornością komórkową. Ponadto znajdują się w niej: noworodki, kobiety w ciąży, osoby starsze, pacjenci po przeszczepach narządowych, z chorobami nowotworowymi, marskością wątroby oraz osoby w czasie leczenia immunosupresyjnego. 

Zakażenie wspomnianą bakterią może okazać się bardzo niebezpieczne również dla osób nieborykających się uprzednio z problemami zdrowotnymi. W nielicznych przypadkach listerioza może doprowadzić do: posocznicy (zakażenia krwi), zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu, a także do powstania ropnia mózgu.

Źródło: wydarzenia.interia.pl