Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Baboszewo. Tragiczne odkrycie w piwnicy Urzędu Gminy. Pracownik natknął się na zwłoki mężczyzny
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 29.11.2023 08:06

Baboszewo. Tragiczne odkrycie w piwnicy Urzędu Gminy. Pracownik natknął się na zwłoki mężczyzny

policja
Policja Podkarpacka

Przerażające sceny w Baboszewie nieopodal Płońska na Mazowszu. Policjanci musieli pilnie interweniować w tamtejszym Urzędzie Gminy. Powodem było tragiczne odkrycie, jakiego dokonano w podziemiach instytucji. Jeden z pracowników, zupełnie przez przypadek, natknął się na zwłoki 43-latka.

Baboszewo. Dramatyczne znalezisko w piwnicy Urzędu Gminy

Z informacji przekazywanych przez rzeczniczkę Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, kom. Kingę Drężek-Zmysłowską, dowiadujemy się, że szokujące zawiadomienie wpłynęło do służb we wtorek (28 listopada) nad ranem. Dotyczyło ono odnalezienia w piwnicy Urzędu Gminy zwłok 43-letniego mężczyzny.

Jak wynika z relacji funkcjonariuszki, drastyczne odkrycie było zupełnie przypadkowe, a dokonał go jeden z pracowników wspomnianej instytucji. Przerażony natychmiast zawiadomił odpowiednie organy. W toku postępowania potwierdzono, że zmarły to mieszkaniec gminy Baboszewo.

Ważne zmiany w emeryturach od już 1 grudnia. ZUS właśnie wydał komunikat

Policja i prokuratura badają różne hipotezy

Po pojawieniu się na miejscu policji i prokuratora, przystąpiono do wykonywania niezbędnych czynności, w tym zabezpieczenia zwłok denata do zleconych badań sekcyjnych.

ZOBACZ: Krotoszyn. 19-latka twierdziła, że znalazła noworodka w lesie. Koszmarna prawda szybko wyszła na jaw

Okoliczności śmierci 43-latka są wyjaśniane, a wśród zakładanych póki co hipotez jest m.in. ta, mówiąc o samobójstwie. Rzeczniczka płońskiej policji podkreśliła, że zmarły nie był ani pracownikiem Urzędu Gminy, ani też osobą bezdomną. Ostatni raz widziano go żywego w poniedziałek.

Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli znajdujesz się w kryzysowej sytuacji, potrzebujesz wsparcia, w każdej chwili możesz zgłosić się do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które funkcjonują w każdym większym mieście. OIK-i świadczą swoje usługi bezpłatnie, często całodobowo. Oferują pomoc psychologiczną, prawną i materialną.

ZOBACZ: Ojciec wiózł dzieci, gdy doszło do tragedii. Nie żyje 10-letni chłopiec

Jeżeli z kolei prześladują cię uporczywe myśli samobójcze, nie zwlekaj i zgłoś się np. do najbliższego szpitala psychiatrycznego. Lekarz musi przyjąć cię nawet, jeśli nie masz ubezpieczenia. W sytuacjach nagłych konsultacja odbywa się jeszcze tego samego dnia.

Nie zapominajmy także o bezpłatnych telefonach zaufania: 116 111 dla młodzieży (całodobowy, 7 dni w tygodniu) oraz 116 123 dla dorosłych (14-22, 7 dni w tygodniu). Dodatkowy spis organizacji pomocowych znajduje się na stronie www.samobojstwo.pl.

Źródło: Fakt