Goniec.pl
Klient pobił kobietę w sklepie

Twitter.com TomaszGolonko

Awantura w sklepie, klient pobił kobietę. Mogła zwrócić mu uwagę o maseczkę

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Do szokujących scen doszło w sobotę 10 kwietnia br. w jednym z marketów spożywczych na terenie Leszna w województwie wielkopolskim. Mężczyzna pobił kobietę na oczach innych klientów oraz personelu sklepu. Prawdopodobnie zwrócił

Zajście zostało zarejestrowane przez sklepowy monitoring. Na nagraniu widać, jak mężczyzna uderza w głowę jedną z klientek sklepu, gdy ta przechodzi koło niego przy kasie. Gdy kobieta reaguje na jego zachowanie, ten ponownie ją atakuje.

Klient marketu pobił przy kasie kobietę

Informacje o zdarzeniu potwierdziła redakcji portalu fakt.pl Monika Żymełka, rzeczniczka prasowa policji w Lesznie. Do zdarzenia miało dojść w sobotę 10 kwietnia w jednym z miejskich marketów popularnej sieci sklepów spożywczych. 

Całe zajście zarejestrował sklepowy monitoring, a szokujący film udostępniono w mediach społecznościowych. Widać na nim klienta sklep, który wykłada produkty ze swojego koszyka na taśmę przy kasie. W pewnym momencie koło mężczyzny przechodzi kobieta, a ten uderza ją w tył głowy.

Gdy kobieta odwraca się i oddaje napastnikowi, ten po raz kolejny ją uderza. Po ciosie w twarz klientka sklepu ląduje na ziemi, a mężczyzna spokojnie wraca do wypakowywania swoich zakupów. Zdarzenie obserwują zarówno inni klienci sieci, w tym dzieci, jak i personel marketu.

Nie podano informacji o tym, co wywołało wybuch agresji u klienta sklepu. Z nagrania można jednak wyciągnąć wnioski, że być może kobieta zwróciła mu uwagę na brak maseczki ochronnej. Mężczyzna nie miał jej założonej, pomimo obowiązywania powszechnego nakazu zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.

Sprawę wyjaśniają teraz funkcjonariusze policji, którzy ustalają, co było przyczyną awantury w sklepie. Nie wiadomo, czy kobieta doznała poważniejszych obrażeń wskutek ataku agresywnego napastnika. Na nagraniu widać jednak, że po kilku sekundach podnosi się z ziemi o własnych siłach.

Na miejsce zdarzenia wezwano policję, która wylegitymowała uczestników zajścia i zabezpieczyła nagrania z monitoringu. Monika Żymełka zapewniła redakcję fakt.pl, że funkcjonariusze zajmują się wyjaśnianiem szczegółów tej sprawy.

W związku z pandemią koronawirusa w Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych, a jego ignorowanie może skończyć się nałożeniem mandatu w wysokości 500 zł.

Z kolei naruszenie nietykalności cielesnej zagrożone jest nie tylko wysoką grzywną, ale również karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności nawet do roku.

[EMBED-516]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Kupił mięso w markecie. Zauważył niepożądaną substancję

  • Zabójca Andrzeja Zauchy znalazł pracę w TVP

  • Warszawa: policja poszukuje mężczyzny. Ranił kobietę nożem

Monika MajkoAutor

Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Msza

Wiadomości

Zaczęło się dziś rano. Liczenie wiernych w kościołach w całej Polsce

Czytaj więcej >
Straż pożarna wypadek

Wiadomości

Warmińsko-mazurskie: Śmiertelny wypadek drogowy pod Olsztynem. Kierowca zginął na miejscu

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Podlasie: We wsi Dubiny odnaleziono zwłoki niemowlęcia. Trwa ustalanie przyczyn tragedii

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Dolny Śląsk: Poszedł na grzyby i nie wrócił. W lesie znaleziono zwłoki 76-letniego mężczyzny

Czytaj więcej >
Sejm

Wiadomości

PiS wnosi o zmianę regulaminu Sejmu. Członkowie opozycji: "Boi się, że przegra głosowanie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ks. Isakowicz-Zaleski zdradził kulisy działalności o. Rydzyka. Dochodziło do nadużyć

Czytaj więcej >