Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Autokar z dziećmi uderzył w busa w Warszawie. Poszkodowanych jest 8 osób
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 22.06.2024 19:42

Autokar z dziećmi uderzył w busa w Warszawie. Poszkodowanych jest 8 osób

wypadek
Fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego "Meditrans" w Warszawie

Dramatyczny wypadek na moście Siekierkowskim w Warszawie. W sobotę doszło do zderzenia autokaru i busa, w środku pierwszego z pojazdów znajdowały się dzieci. Bus przewrócił się na bok, nie było w nim kierowcy. Służby poinformowały, że w zdarzeniu poszkodowanych zostało 8 osób. 

Wypadek na moście Siekierkowskim

Do niebezpiecznie wyglądającej kolizji doszło w sobotę, 21 czerwca, na moście Siekierkowskim w Warszawie. Kierowca autobusu uderzył w samochód osobowy typu bus. Jak poinformował w rozmowie z TVN24 młodszy aspirant Mariusz Kapsa z warszawskiej straży pożarnej, autobusem podróżowało 50 osób, a 45 z nich to dzieci w wieku szkolnym.

Auto roztrzaskało się o drzewo, w środku trzy osoby. Tragiczny wypadek pod Szczecinem

Warszawa. Wypadek autobusu z dziećmi

Według wstępnych ustaleń służb, autobus uderzył w busa, który ze względu na awarię stał na prawym pasie ruchu. Siła uderzenia była tak duża, że drugi z pojazdów przewrócił się na bok. W autokarze została rozbita przednia szyba i uszkodzony prawy narożnik. Po zdarzeniu pomocy ratowników potrzebowało 8 osób.

ZOBACZ: Nie żyje 36-latek, dwie kolejne osoby w szpitalu. Kierowca popełnił tragiczny błąd

Zderzenie autokaru z busem

Ośmioro dzieci oraz jedna osoba dorosła została przebadana przez Zespół Ratownictwa Medycznego, lecz żadna z tych osób nie została zabrana do szpitala. Poszkodowani mieli niegroźne stłuczenia pleców, kończyn i głowy – przekazał strażak.

Na miejsce miał zostać już skierowany autokar zastępczy, którym zostaną zabrane dzieci. Wiadomo także, że kierowca autobusu był trzeźwy.