Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Autobus nagle stanął w płomieniach. Podróżowało nim 45 osób, głównie dzieci
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 25.05.2023 20:35

Autobus nagle stanął w płomieniach. Podróżowało nim 45 osób, głównie dzieci

pożar autobusu
Ochotnicza Straż Pożarna w Czeskiej Wsi

Niepokojące doniesienia z województwa opolskiego. W środę, 24 maja na autostradzie A4,  na wysokości Czeskiej Wsi, doszło do poważnego pożaru autokaru osobowego. Pożar wybuchł w trakcie jazdy. W momencie zdarzenia, na pokładzie pojazdu znajdowało się 45 osób, głównie dzieci. 

Niebezpieczny pożar autokaru w opolskim

Województwo opolskie. Na 204 kilometrze autostrady A4 (na wysokości Czeskiej Wsi), w środę 24 maja, doszło do niebezpiecznego wypadku. Około godziny 16:20 autokar jadący w kierunku Wrocławia w pewnym momencie stanął w płomieniach. 

Reakcja służb była natychmiastowa. Do akcji zadysponowane zostały dwa zastępy JRG z Brzegu, jeden JRG z Grodkowa oraz okoliczne jednostki OSP.

Tina Turner nie żyje. Piosenkarka zmarła w wieku 83 lat

autokarem podróżowało 46 osób, głównie dzieci

W związku z niebezpiecznym incydentem pojawiły się doniesienia o osobach znajdujących się w momencie wypadku na pokładzie pojazdu. - Autokarem podróżowało 46 osób, głównie dzieci. Ze wstępnych informacji wynika, że wszyscy zdążyli się ewakuować z pojazdu. Obecnie autostrada A4 w miejscu zdarzenia jest zablokowana w obu kierunkach - informował mł. kpt. Marcin Włodarczyk, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Na czas akcji gaśniczej odcinek autostrady A4 na wysokości Czeskiej Wsi został całkowicie zablokowany. Sytuacja po kilku godzinach została opanowana. - Pożar został ugaszony, sytuacja jest opanowana. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych - poinformował w rozmowie z portalem prostozoposkiego.pl, mł. kpt. Marcin Włodarczyk, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Pożar w komorze silnika

Po skutecznej akcji pojawiły się doniesienia o przyczynach. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa młodzieży wracała z wycieczki i w pewnym momencie doszło do pożaru w komorze silnika. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia - tłumaczył mł. asp. Grzegorz Skorupski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu w rozmowie z lokalnym dziennikiem.

Źródło: prostozoposkiego.pl/ FB

Tagi: Pożar autokar