Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Atak na polsko-białoruskiej granicy. Straż graniczna opublikowała nagranie
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 04.12.2023 12:47

Atak na polsko-białoruskiej granicy. Straż graniczna opublikowała nagranie

płot osoby
Twitter / Straż Graniczna

Straż Graniczna udostępniła nagranie, na którym widać migrantów atakujących funkcjonariuszy na polsko-białoruskiej granicy. Niebezpieczny incydent mieli zainicjować m.in. obywatele Pakistanu i Afganistanu.

Straż graniczne opublikowała zatrważające nagranie

Straż Graniczna podzieliła się informacją o udaremnionej próbie przedostania się migrantów do Polski ze strony granicy z Białorusią. W ataku brały udział 34 osoby, wśród nich obywatele Pakistanu i Afganistanu.

Do zdarzenia doszło na granicy polsko-białoruskiej doszło w miejscowości Dubicze Cerkiewne. Pogranicznicy patrolując obszar zauważyli dwie osoby, które po chwili zawróciły w stronę Białorusi. Z kolei w poniedziałek nad ranem ponownie pojawili się oni pod ogrodzeniem, gdzie doszło do ataku.

Są wstępne wyniki sekcji zwłok 14-latki z Andrychowa. Zaskakujące ustalenia prokuratury

Straż graniczna musiała interweniować. Ujawniono nagrania z monitoringu

W komunikacie Straż Graniczna udostępniła także nagranie z kamery monitoringu, dokumentującej przebieg zdarzenia. Widać na nim migające po stronie białoruskiej światła. Gdy osoby zbliżyły się do ogrodzenia, zaczęły przerzucać na drugą stronę płonące konary drzew. W ruch miały pójść także kamienie.

Krótkie nagranie zostaje przerwane, gdy funkcjonariusze Służby Granicznej zaczęli zbliżać się do ogrodzenia.

Na nagraniu Straży Granicznej widać „grupy agresywnych cudzoziemców”

Wedle informacji Straży Granicznej przekazywanych przez Interię, incydenty tego pokroju miały już miejsce w przeszłości na granicy z Białorusią. W połowie listopada w tej samej miejscowości funkcjonariusze mieli być zaatakowani przez „grupę agresywnych cudzoziemców”. Osoby te miały obrzucić patrolujących granicę kamieniami, wybijając przy tym szybę w samochodzie służbowym.

Jednocześnie w ubiegły poniedziałek Straż Graniczna podzieliła się informacją, wedle której od ponad dwóch lat nie doszło do próby nielegalnego przekroczenia granicy.

Źródło: Wydarzenia Interia