Goniec.pl
Arkadiusz Milik

Philippe LECOEUR via www.imago-images.de/Imago Sport and News/Ea

Arkadiusz Milik nie jedzie na Euro. Przegrał z kontuzją

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Bardzo niedobre wiadomości napłynęły z polskiego obozu przygotowawczego do nadchodzącego Euro. Sztab szkoleniowy potwierdził, że na turnieju nie zobaczymy Arkadiusza Milika. Kontuzja polskiego napastnika okazała się zbyt poważna i wyeliminowała go z gry.

Arkadiusz Milik będzie musiał obejść się smakiem, gdyż nie będzie mu dane zagrać ponownie na Mistrzostwach Europy. Napastnik Marsylii i reprezentacji Polski już od kilku tygodni zmagał się z kontuzją kolana.

Euro bez Arkadiusza Milika

Trener Paulo Sousa zdecydował się jednak powołać go do wstępnej kadry i piłkarz przebywał w Opalenicy, gdzie cała kadra trenuje przed Euro. Niestety wczoraj późnym wieczorem sztab szkoleniowy wydał oficjalne oświadczenie, z którego dowiedzieliśmy się, że uraz jednak nie pozwoli Arkadiuszowi Milikowi na występy dla naszej reprezentacji.

- Sztab medyczny reprezentacji Polski od początku przyjazdu Milika do Opalenicy wiedział, że uraz rozpoznany u zawodnika bezpośrednio po przyjeździe na zgrupowanie sam w sobie nie jest poważny, ale bolesny i może nie zostać wyleczony przed początkiem turnieju. Przez dwa tygodnie Milik przechodził liczne zabiegi według ściśle ustalonego planu, mające pozwolić powrócić do pełnego obciążenia treningowego - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie laczynaspilka.pl

„Chłopaki do wzięcia”

Karina i Stefan z „Chłopaków do wzięcia” zostali oskarżeni przez widzów o kazirodztwo

CZYTAJ DALEJ

Sztab szkoleniowy poinformował, że wczorajszy trening miał być testem tego, czy napastnik jest w stanie dać z siebie 100% i, przede wszystkim, poradzić sobie z ćwiczeniami z pełnym obciążeniem. Ostatecznie trener Paulo Sousa i lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski zadecydowali, że kontuzja w dalszym stopniu jest zbyt poważna.

Podobne obserwacje zgłosił również sam zawodnik, który przyznał, że dyskomfort w kolanie jest ciągle bardzo odczuwalny. Jeszcze wczoraj przed północą napastnik wrócił do Marsylii, gdzie będzie przechodził dalsze leczenie.

Co ciekawe, Paulo Sousa nie zdecydował się powołać żadnego nowego piłkarza w miejsce Arkadiusza Milika. Wiele osób spodziewało się, że będzie to może okazja dla Sebastiana Szymańskiego, który ma za sobą bardzo udany sezon. Selekcjoner stwierdził, że reprezentacja będzie musiała poradzić sobie w obecnym składzie.

Kiedy i gdzie zagrają Polacy na Euro?

Polacy zaczną nadchodzące Euro 14 czerwca, kiedy to podejmą w Sankt Petersburgu Słowację. Druga kolejka zabierze nasza reprezentację do Sevilii na mecz z Hiszpanią. Natomiast na zakończenie fazy grupowej Polacy zmierzą się ze Szwecją. Mecz odbędzie się ponownie w Sankt Petersburgu.

Przypominamy, że tegoroczne Euro jako pierwsze odchodzi od formuły rozgrywania całego turnieju w jednym państwie. Można jednak mówić o mini "turnieju finałowym", gdyż wszystkie półfinały i finał mają odbyć się w Anglii na słynnym stadionie Wembley.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • NFZ wprowadził teleplatformę pierwszego kontaktu

  • Nie żyje Clarence Williams III, znany m.in. ze „Strażnika Teksasu”

  • Zdjęcia Rozenek z wakacji są coraz bardziej odważne. Tym razem przesadziła?

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: laczynaspilka.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >