Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Andrzej Duda pogratulował biegaczkom sztafetowym medalu olimpijskiego
Irmina Jach
Irmina Jach 07.08.2021 21:42

Andrzej Duda pogratulował biegaczkom sztafetowym medalu olimpijskiego

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Jakub Kaminski/East News

Andrzej Duda nie ukrywa, że jest fanem sportowej rywalizacji. Prezydent regularnie zamieszcza na Twitterze wpisy, w których gratuluje polskim olimpijczykom osiągnięć sportowych. Tym razem postanowił docenić sukces „Aniołków”.

- Brawa dla naszych biegaczek 4 × 400 metrów za zdobyty w pięknym stylu srebrny medal olimpijski! Gratulacje i podziękowania — napisał Andrzej Duda na Twitterze.

Andrzej Duda złożył gratulacje „Aniołkom”

W reprezentacji Polski znalazły się: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Zawodniczki zdobyły srebrny medal, pobijając nowy rekord naszego kraju.

Pierwsze miejsce zajęły Amerykanki, trzecie — reprezentantki Jamajki, a czwarte — Kanadyjki. Wszystkie zawodniczki, które wzięły udział w rywalizacji, mogły pochwalić się imponującymi wynikami. Polki pokonały dystans w czasie 3:20.53.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Srebro „Aniołków” to czternasty medal dla Polski podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Jest to wyrównanie wyniku medalowego rodzimych olimpijczyków z IO Sydney 2000. W Australii sportowcy z orzełkiem na piersi wywalczyli jednak sześć złotych krążków.