Goniec.pl > Polska > 30. Finał WOŚP: rzeszowscy organizatorzy musieli zmienić plany
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 30.01.2022 08:59

30. Finał WOŚP: rzeszowscy organizatorzy musieli zmienić plany

WOŚP
Piotr Molecki/East News

W niedzielę 30 stycznia odbywa się jubileuszowy 30. finał WOŚP. Niestety, wydarzeniu towarzyszy nieprzyjemna, a czasem nawet niebezpieczna aura, która w niektórych miastach pokrzyżowała plany organizatorom. Na przykład w Rzeszowie podjęto decyzję, że impreza odbędzie się w formule hybrydowej. Mimo tego, uczestnicy mogą liczyć na wiele atrakcji.

Pogoda w ten weekend nie napawa optymizmem. Od soboty bardzo mocno wieje, co daje się we znaki mieszkańcom całej Polski. Tymczasem w niedzielę odbywa się jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na wolontariuszy czeka więc wielkie wyzwanie, by przetrwać kapryśną i niebezpieczną aurę.

Niebezpieczna pogoda w niedzielę

W sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do wszystkich Polaków SMS-y z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem, który może dokuczać nam zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Oprócz silnych porywów, pojawić się mogą także burze, zawieje i zamiecie śnieżne oraz nieprzyjemne opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

W związku z tym także Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty drugiego i trzeciego stopnia. Nad morzem wiatr osiągnie prędkość nawet 130 km/h, a w centrum 100 km/h. Spodziewane są więc przerwy w dostawach prądu, a także łamanie gałęzi oraz wyrywanie drzew z korzeniami.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Co więcej, na północnym zachodzie istnieje poważne ryzyko wystąpienia trąby powietrznej i opadów gradu oraz krupy śnieżnej. Szczególną uwagę powinni zachować kierowcy, dla których wyprawy samochodowe będą prawdziwym wyzwaniem ze względu na oblodzenie dróg i słabą widoczność.

Rzeszowski finał WOŚP w formie hybrydowej

Tak dynamiczna pogoda powinna niepokoić zwłaszcza tych, którzy zamierzają spędzić niedzielę poza domem, w tym ponad 100 tysięcy wolontariuszy WOŚP, którzy od rana zbierają w całym kraju pieniądze do specjalnych puszek. Środki przeznaczone będą na okulistykę dziecięcą.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych w szczytną inicjatywę, niektóre miasta podjęły decyzję o zmianie formuły imprezy. Na przykład w Rzeszowie 30. finał WOŚP odbędzie się w formie hybrydowej.

Niestety, silny wiatr uniemożliwił organizatorom rozstawienie sceny, na której miały się odbyć towarzyszące zbiórce wydarzenia. Wszystkie zaplanowane koncerty będzie można zobaczyć na telebimie ustawionym na rzeszowskim rynku, a także w internecie, m.in. na Facebooku i Youtube.

Rzeczniczka prasowa prezydenta Rzeszowa Marzena Kłeczek-Krawiec poinformowała, że z przyczyn niezależnych koncert zespołu Lordofon został całkowicie odwołany. Tradycyjnie nie zabraknie jednak Światełka do nieba i pozostałych występów.

ZOBACZ: Najman uderzył w najczulszy punkt Stanowskiego. Riposta nadeszła błyskawicznie

Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji, ktore czekać będą na miejskim rynku na wszystkich zainteresowanych. Chętni wezmą udział w pokazie pierwszej pomocy, a także podziwiać będą pojazdy opancerzone i samochody rajdowe.

Z kolei w Rzeszowskich Piwnicach swoje prace zaprezentują studenci Politechniki Rzeszowskiej. Wśród zespołów występujących na scenie będą Blant, Perspective Band, DOC., zaśpiewa tez zwyciężczyni The Voice Kids Anika Dąbrowska. Wydarzenia będą transmitowane również online.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Super Express

Tagi: WOŚP Pogoda