Goniec.pl
Maciej Minkowski

itaka.org.pl

15-letni Maciek wyszedł z domu i ślad po nim zaginął. Rodzina błaga o pomoc

18 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Fundacja Itaka, rodzina i policja poszukują 15-letniego Macieja Józefa Minkowskiego z Wrocławia, który wyszedł z domu 4 sierpnia i od tamtej pory nie daje znaku życia.

Maciej Józef Minkowski ma 178 cm wzrostu i niebieskie oczy. W dniu zaginięcia, tj. 4 sierpnia 2021 r., był ubrany w żółty t-shirt, niebieską bluzę z kapturem, beżowe krótkie spodnie i szare sportowe buty.

Adam Niedzielski

Minister zdrowia podjął decyzję ws. kar sanitarnych i szczepień

CZYTAJ DALEJ

Ktokolwiek widział zaginionego lub ma jakiekolwiek informacje o jego losie, proszony jest o kontakt z Fundacją ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod numerem 116 000.

Można również napisać w tej sprawie do ITAKI: itaka@zaginieni.pl. Naszym informatorom gwarantujemy dyskrecję - zapewnia Fundacja.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Plaga zaginięć

Liczba zaginięć w Polsce wciąż jest niezwykle wysoka. Niemal codziennie dowiadujemy się o jakimś nowym zaginięciu. Sprawy te są jednymi z najczęściej zgłaszanych policji.
Większość z nich można rozwiązać, niestety, wielu zaginionych nigdy nie wraca do domów.

Statystyki mówią o nawet 20 tys. zaginięć w Polsce rocznie. Tylko w roku 2017 zaginęło aż 7 tys. dzieci. Z kolei w Europie co roku za zaginione zostaje ponad 250 tys. młodych osób. 

Najczęściej zaginionymi są dzieci, które stają się ofiarami porywaczy, nieuwagi rodziców lub uciekają z domów przed problemami rodzinnymi. Większość zaginionych udaje się znaleźć i bezpiecznie wracają do domów, jednak są sprawy, które do dziś spędzają sen z oczu śledczych.

„Mamo! Tato! Tutaj jestem”

Śląska Policja apeluje do dorosłych opiekunów, by zwracali uwagę na to, gdzie jest i co robi ich pociecha, by nie narazić jej na niebezpieczeństwo. Uruchomiła w tym celu kampanię, by przeciwdziałać zaginięciom najmłodszych obywateli naszego społeczeństwa. O tym, jak łatwo zgubić dziecko przekonali się w ubiegłym tygodniu rodzice 3-latki z woj. łódzkiego, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę.

Dziecko bawiło się na jednym z placów zabaw pod nadzorem mamy i taty. W pewnym momencie jednak postanowiło wyjść za ogrodzenie i straciło orientację w terenie. Zapłakana dziewczynka od razu zwróciła uwagę pielgrzymów, którzy niezwłocznie zatrzymali przechodzących obok mundurowych, przekazując dziecko pod ich opiekę. Cała historia na szczęście skończyła się dobrze.

Natomiast w piątek, 13 sierpnia, na Grabówce, mieszkanka Częstochowy napotkała samotnie idącego ulicą 5-latka. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ustalili tożsamość jego rodziców i za pośrednictwem dyżurnego skontaktowali się z matką chłopca, która znajdowała się n aterenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Jak się okazało, jej dzieci były pod opieką ojca na pielgrzymce. Mężczyzna nie widział nic złego w tym, że zostawił malca pod opieką rodzeństwa. Teraz odpowie on za narażenie syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: onet.pl, itaka.org.pl, policja.pl

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >