Goniec.pl
Kobieta: sekret długowieczności 100-latki

pixabay

110-latka zdradziła sekret swojej długowieczności

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

110-latka przeżyła w swoim życiu bardzo wiele. Może pochwalić się, chociażby korespondencją z samym papieżem. Wiele osób zadaje jej pytanie, co zrobić, aby żyć tak długo. Kobieta postanowiła wyjawić swój sekret.

Przeżycie 110-lat jest z pewnością nie lada wyczynem, który zarezerwowany jest dla nielicznych. Do ich grona zalicza się siostra Candida Bellotti, czyli najstarsza zakonnica na świecie, która z okazji swoich niedawnych urodzin otrzymała list od samego papieża. Wiele osób pyta kobietę, jaki jest sekret długowieczności. Wreszcie postanowiła wyjawić swój sekret, który jest zaskakująco prosty, przynajmniej w teorii. 

110-letnia zakonnica zdradziła sekret długowieczności

Siostra Candida urodziła się w 1911 roku w Weronie na terytorium Włoch. Gdy miała 20 lat, postanowiła dołączyć do zakonu. Poświęciła swoje życie ludziom i Bogu. Przez wiele lat pracowała jako pielęgniarka. Przeżyła dwie Wojny Światowe. Za jej życia swoje kadencje odbyło 10 papieży oraz aż 57 premierów Italii. 

Zakonnica może pochwalić się wieloma znajomościami. Jedną z najbardziej znanych osób, z którą utrzymuje kontakt jest sam papież Franciszek. Papież kontaktuje się z nią listownie. Kilka lat temu zaprosił ją także osobiście na Mszę Świętą w Rzymie. Każdego roku głowa kościoła wysyła zakonnicy życzenia urodzinowe. 

O siostrze Candidzie zrobiło się ostatnio bardzo głośno. Stała się bowiem najstarszą żyjącą zakonnicą, a jej 110 urodziny odbiły się szerokim echem we Włoszech. Kobieta wprost nie może opędzić się od dziennikarzy, którzy zadają jej wiele pytań. Jedno z nich dotyczy sekretu długowieczności. Staruszka w końcu udzieliła im odpowiedzi, która dla wielu może okazać się zaskakująca. 

- Kochaj. Kochaj. A potem kochaj dalej i jeszcze bardziej. Kochaj z radością. Miej wiarę w przyszłość i włóż jak najwięcej pracy w to, by zrealizować swoje marzenia - powiedziała Candida Bellotti na temat sekretu swojej długowieczności

Co jest sekretem długowieczności według lekarzy?

Rada przekazana przez siostrę Candidę z pewnością może być przydatna. Miłość, nadzieja i wiara w przyszłość, siebie oraz swoje marzenia mogą dać nam wiele sił życiowych. Chcąc żyć jak najdłużej warto jednak zwrócić uwagę na to, co w tej kwestii mówią nam lekarze. Eksperci przedstawili cztery filary długowieczności.

Pierwszym z nich jest bezwzględny zakaz palenia, które według wielu badań może powodować śmiertelne choroby oraz skracać długość życia. Drugą radą ekspertów jest regularne uprawianie sportu. Ruch jest absolutnie niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Trzecim filarem długowieczności jest racjonalne spożywanie alkoholu. Nie musimy z niego rezygnować całkowicie, ale lepiej nie przekraczać racjonalnych ilości oraz nie pić za często. Ostatni filar dotyczy odżywiania. Specjaliści zalecają jedzenie 5 porcji warzyw i owoców dziennie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Damian Witoń

Redaktor goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >