Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zuchwała próba kradzieży auta na myjni. Policja udostępniła nagranie z kamer
Damian Witoń
Damian Witoń 06.05.2021 16:30

Zuchwała próba kradzieży auta na myjni. Policja udostępniła nagranie z kamer

Policja: nagranie z myjni
twitter.com Lubuska Policja

We Wschowie, małym miasteczku liczącym około 14 tysięcy mieszkańców położonym na terenie województwa lubuskiego, doszło ostatnio do występku, który wielu może wydać się wręcz nieprawdopodobny. Wszystko jednak uchwyciła kamera. Policja udostępniła nagranie, aby ostrzec innych przed zagrożeniem. Złodzieje mogą czyhać na nas nawet tam, gdzie absolutnie byśmy się ich nie spodziewali.

Policja opublikowała wstrząsające nagranie. Złodziej chciał ukraść auto mężczyźnie, gdy ten czyścił je na myjni 

Dnia 26 marca na samoobsługową myjnię samochodową we Wschowie przyjechał kierowca pojazdu marki Skoda, który najzwyczajniej w świecie chciał umyć swoje auto. Niestety nie było mu dane tego zrobić.

Gdy właściciel Skody wyszedł z pojazdu i przeszedł na jego drugą, aby rozpocząć mycie, do drzwi kierowcy zbliżył się 38-latek, który według relacji świadków kręcił się na miejscu już od dłuższego czasu. Początkowo udawał, że chce jedynie przejść obok. W pewnym momencie pociągnął jednak za klamkę, aby zobaczyć, czy drzwi od samochodu są otwarte. Na nieszczęście właściciela były, a ponadto w stacyjce znajdowały się kluczyki.

38-latek wskoczył więc do środka Skody i odpalił silnik. Właściciel szybko jednak zorientował się, co się święci i zdążył zająć miejsce pasażera obok niedoszłego złodzieja. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. W jej trakcie auto przejechało kilka metrów do przodu. Właścicielowi udało się odebrać kluczyki. Wtedy 38-latek zdecydował się na ucieczkę z miejsca zdarzenia. Zajście zarejestrowała kamera zainstalowana na myjni. Zamieszczamy je poniżej. 

Kierowca Skody natychmiast zadzwonił na policję. Bardzo szybko sporządzono rysopis, który pozwolił schwytać sprawcę jeszcze tego samego dnia. W sobotę 27 marca Sąd Rejonowy we Wschowie pozytywnie rozpatrzył wniosek prokuratury, dzięki czemu sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zadzwoniliśmy na Komendę Powiatową Policji we Wschowie, aby otrzymać komentarz w sprawie. Udzieliła nam go komisarz Maja Piwowarska, która pełni funkcję tamtejszego rzecznika.

Dowiedzieliśmy się, że podczas składania zeznań 38-letni sprawca tłumaczył jedynie, że chciał wyjechać ze Wschowy. Pani komisarz poinformowała nas, że zgodnie z nową ustawą za podobne czyny, jak ten, którego mężczyzna próbował dopuścić się na myjni, klasyfikowane są od niedawna jako kradzież zuchwała, może grozić kara od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności (artykuł 278a kodeksu karnego). 

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji we Wschowie zwraca uwagę wszystkich kierowców, aby zawsze starali się zachować czujność. Za każdym razem, gdy opuszczamy nasz pojazd, warto zabierać ze sobą kluczyki. Pozostawienie ich w stacyjce to proszenie się o kłopoty. Policjantka radzi, aby korzystając z myjni bezdotykowych, stosować się do regulaminów i instrukcji, które często zawierają informacje na temat zasad bezpieczeństwa. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Materiały własne, Webniusy, Kodeks karny

Tagi: policja